Sport.pl

Talex Open. Znamy uczestników Międzynarodowych Mistrzostw Polski w tenisie. Z numerem jeden zagra Polak

Kamil Majchrzak sklasyfikowany na 319. pozycji rankingu ATP będzie numerem jeden Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open w tenisie ziemnym. Turniej rozpocznie się w poniedziałek 24 sierpnia na kortach AZS Poznań.
19-letni Kamil Majchrzak w ostatnich miesiącach regularnie powoływany jest do reprezentacji Polski. W rozgrywkach Davis Cup zadebiutował w meczu z Litwą, w marcu 2015 roku. Jego największym sukcesem w seniorskiej karierze jest awans do ćwierćfinału turnieju Pekao Szczecin Open o puli nagród 125 tysięcy dolarów. Oprócz niego Polskę w turnieju głównym reprezentować będą również Andrzej Kapaś, Paweł Ciaś i Piotr Łomacki, Hubert Hurkacz, Mikołaj Jędruszczak oraz Adrian Andrzejczuk.

- Bardzo się cieszę, że kolejny raz udaje nam się zorganizować ten turniej. To świetna okazja, aby młodzi polscy tenisiści powalczyli o rankingowe punkty. Mam nadzieję, że wykorzystają szansę jaką im stwarzamy - mówi prezes PZT, Jacek Muzolf.

Tegoroczna edycja jest już szesnastą z cyklu Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w tenisie ziemnym. Oprócz Polaków na kortach AZS Poznań zagrają między innymi dwukrotny triumfator tego turnieju Czech Dusan Lojda oraz znany z występów w tegorocznym Poznań Open Francuz Axel Michon. Zwycięzca otrzyma 2160 dolarów oraz uzyska 27 punktów do rankingu ATP.

Turniej główny rozpocznie się w poniedziałek 24 sierpnia, eliminacje dwa dni wcześniej. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Więcej o:
Skomentuj:
Talex Open. Znamy uczestników Międzynarodowych Mistrzostw Polski w tenisie. Z numerem jeden zagra Polak
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX