Sport.pl

Wybieramy Pyrę Roku! Aż dwie kandydatury związane z Lechem Poznań

Piłkarz Lecha Poznań Dawid Kownacki i jego sponsor główny STS są nominowanie przez ?Gazetę Wyborczą Poznań? do nagrody Pyra Roku za najbardziej godne pochwały inicjatywy roku. Kibice Kolejorza - zagłosujcie i pomóżcie wygrać Lechowi Poznań!
Białe i Czarne Pyry to forma wyróżniania dobrych inicjatyw i złych postępków, którą wymyśliliśmy w 1993 r. Przyznajemy je co tydzień na sobotniej "ostatniej stronie" poznańskiego wydania "Wyborczej". Pyra - wiadomo - symbol Wielkopolski. Białymi wyróżniamy osoby, które zrobiły coś wyjątkowego dla miasta, dla innych. Czarnymi piętnujemy to, co zdarzyć się nie powinno. Raz na rok - w okresie wykopków - przyznajemy Pyry Roku. Laureatów Czarnych Pyr trudno jednak zachęcić do odbioru niesławnego wyróżnienia. Po kilku latach zrezygnowaliśmy więc z tej części uroczystości i skoncentrowaliśmy się na pozytywnych aspektach podsumowania roku.

W tym roku do Pyry Roku nominowane są dwie kandydatury związane z Lechem Poznań. To Dawid Kownacki i jego #DychaKownasia oraz STS, który przeznaczył miejsce na koszulkach podczas meczu Kolejorza z FC Basel w Szwajcarii na cele charytatywne. Obie akcje wzbudziły wielkie zainteresowanie i cieszyły się popularnością. Z pewnością każda zasłużyła na pochwałę i nagrodę.

Pomożecie im zdobyć Pyrę Roku? Zachęcamy do głosowania.

Tutaj znajdują się wszystkie nominacje i informacje, jak głosować

Więcej o: