Jagiellonia Białystok rozpędzona

Piłkarze Jagiellonii Białystok na swoim boisku pokonali 2:1 Ruch Chorzów. Wliczając mecz pucharowy, to trzecia wygrana z rzędu i to w dobrym stylu podopiecznych Michała Probierza.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W niedzielę w wyjściowej jedenastce Jagiellonii wyszli wyróżniający się zawodnicy ze środowego meczu Pucharu Polski z Pogonią Szczecin: Karol Świderski oraz Jacek Góralski. Był także bohater ostatniej wygranej ligowej na wyjeździe z Górnikiem Zabrze - Konstantin Vassiljev.

Gospodarze od początku bez trudu rozbijali nieliczne ataki Ruchu. Przodował w tym Jacek Góralski, który w kolejnym już meczu pokazuje nieprzeciętne umiejętności w defensywie. Był nie do przejścia w środkowej linii, a ponadto jako pierwszy mógł także strzelić gola. Jego strzał z około 20 metrów odbił się od słupka bramki gości. W 30, minucie piłka nawet wpadła do bramki Ruchu, ale sędzia nie uznał gola, pokazując, że Rafał Grzyb faulował bramkarza. W końcu w 38. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Z rzutu wolnego dokładnie dośrodkował Konstantin Vassiljev, a piłkę do bramki skierował wbiegający Sebastian Madera. To pierwszy gol w meczu ligowym dla Jagiellonii tego obrońcy.

Zatem po pierwszej połowie drużyna Waldemara Fornalika przegrywała 0:1 i był to najniższy wynik z możliwych. Dziewięć minut po wznowieniu gry było już 2:0. Z lewej strony boiska piłkę dośrodkował po ziemi Piotr Grzelczak, a Vassiljev sprytnym strzałem pokonał Matusa Putnockiego. Wydawało się, że Ruch, przegrywając 0:2, zaatakuje mocniej, ale przyjezdni nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Bartłomieja Drągowskiego. Natomiast gospodarze mieli kolejne okazje bramkowe. Na listę strzelców mogli wpisać się Grzelczak czy wprowadzony w drugiej połowie Przemysław Frankowski. Jednak w 82. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. W polu karnym piłkę dostał Mariusz Stępiński, a Igors Tarasovs pozwolił mu oddać skuteczny strzał.

W 90. minucie Jagiellonia powinna zdobyć kolejną bramkę. Maciej Gajos mając pustą bramkę przed sobą, z kilku metrów strzelił w poprzeczkę.

Zdobyte trzy punkty w niedzielę awansowały Jagiellonię do ścisłej czołówki w tabeli. Teraz żółto-czerwoni mają tydzień czasu na przygotowanie do wyjazdowego spotkania z Cracovią.