WSSP pokonała studentki z Francji

Nadal niepokonana w Akademickich Mistrzostwach Europy jest reprezentacja Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Tym razem sposobu na lublinianki nie znalazły przedstawicielki Uniwersytetu w Tulonie.

Środa była drugim dniem zmagań w Akademickich Mistrzostwach Europy w Bradze. Broniące tytułu piłkarki ręczne Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie w pierwszym meczu bez najmniejszych problemów pokonały niemiecki Uniwersytet w Konstanz (33:19).

Drugie spotkanie był już bardziej wyrównane. Francuzki z Uniwersytetu w Tulonie w pierwszych minutach spotkania prowadziły. Jednak końcówka pierwszej części gry należała już do lublinianek, które mają za sobą doświadczenie z gry w MKS Selgros. Do przerwy było 12:8. Druga połowa całkowicie należała do Polek. Z każdą minutą podopieczne Sabiny Włodek powiększały swoje prowadzenie i ostatecznie wygrały 25:17.

WSSP: Konsur 5, Kocela 5, Szarawaga 5, Gęga 4, Drabik 2, Nocuń 2, Figiel 1, Kozimur 1.