Nieudany początek I ligi Wigier Suwałki

Piłkarze Wigier Suwałki na inaugurację I-ligowego sezonu przegrali 0:2 wyjazdowy mecz z GKS-em Katowice.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W poprzednim sezonie Wigry dwa razy pokonały GKS. Pierwsze minuty sobotniego meczu wskazywały, że i tym razem może być także dobrze. To zespół z Suwałk był groźniejszy, a swoje okazje bramkowe mieli Łukasz Moneta i Maksims Rafalskis. Ale to gospodarze objęli prowadzenie. Filip Bukhardt strzałem z pola karnego w długi róg bramki pokonał Hieronima Zocha. Sześć minut później podopieczni Zbigniewa Kaczmarka otrzymali kolejny cios. W zamieszaniu po rzucie rożnym z bliskiej odległości piłkę do bramki wpakował Povilas Leimonas.

Oczywiście gospodarze w drugiej połowie meczu starali się utrzymać wynik i umiejętnie rozbijali ataki Wigier. Suwalczanie próbowali, ale nie udało im się stworzyć większego zagrożenia pod bramką GKS-u. Wynik już nie uległ zmianie.

12 sierpnia suwalczanie w 1/16 finału Pucharu Polski znowu zagrają z GKS-em, tym razem u siebie. Natomiast w następnej kolejce I ligi za tydzień w niedzielę podejmą Rozwój Katowice.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

GKS Katowice - Wigry Suwałki 2:0 (2:0)

Strzelcy bramek: Filip Bukhardt (22.), Povilas Leimonas (29.).

GKS: Dobroliński - Pietrzak, Jurkowski, Kamiński, Czerwiński - Leimonas, Pielorz - Szołtys (82. Ciechański), Burkhardt Ż (74. Trochim), Bębenek (64. Frańczak Ż) - Goncerz.

Wigry: Zoch - Bartkowski Ż, Jarzębowski, Karankiewicz Ż, Bogusz - Żebrowski, Kalinkowski (84. Hirsz), Rafalskis, Tarnowski (67. Ruszkul), Moneta - Adamek (62. Makaradze).

Inne mecze 1. kolejki

Sobota: MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 0:2, Pogoń Siedlce - Dolcan Ząbki 0:4, GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 0:1, Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 1:1, Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 2:2, Sandecja Nowy Sącz - Bytovia Bytów 0:1, Olimpia Grudziądz - Rozwój Katowice (godz. 20).

Niedziela: Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock (godz. 18).