Lekkoatletyka - MP w Krakowie. Żaneta Glanc mistrzynią Polski. Dwa medale w młocie

Wynikiem 59,30 m poznańska dyskobolka Żaneta Glanc zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w Krakowie. Dwie poznańskie młociarki - Malwina Kopron i Joanna Fiodorow - znalazły się na podium za Anitą Włodarczyk

Żaneta Glanc ma już minimum na mistrzostwa świata w Pekinie. Teraz wynikiem 59,30 m zdobyła złoto mistrzostw Polski. Obroniła trofeum sprzed roku ze Szczecina. Ostatni przypadek, by Żaneta Glanc nie została mistrzynią kraju w dysku, miał miejsce w 2012 roku, gdy przegrała z Joanną Wiśniewską. Tym razem ta doświadczona zawodniczka z Polkowic rzuciła 58,11 m i przegrała z poznanianką. Brąz zdobyła Daria Zabawska z Podlasia Białystok, córka znakomitej niegdyś kulomiotki Krystyny Zabawskiej. Uzyskała 57,22 m.

Na bardzo wysokim poziomie stał konkurs rzutu młotem kobiet. Anita Włodarczyk wygrała go wynikiem 78,24 m, czyli drugim w tym roku na świecie! Lepszy rzut oddała jedynie w Czeboksarach - 78,28 m. Cztery pierwsze wyniki w tym roku na świecie należą do zawodniczki z Rawicza.

Na drugim miejscu znalazła się Joanna Fiodorow z AZS Poznań z rezultatem 69,44 m, a za nią - Malwina Kopron z 67,74 m. Na piątym miejscu znalazła się Marika Kaczmarek z Kadeta Rawicz z rekordem życiowym 63,20 m.

Brązowy medal w biegu na 200 metrów wywalczył Adam Pawłowski z AZS Poznań - 20,96 s. Poza podium znaleźli się inni poznaniacy Jakub Adamski, Artur Zaczek i Krzysztof Grześkowiak.