Sport.pl

Semir Stilić: Wisła Kraków? To był najlepszy okres w mojej karierze

- Zrobiłem już małą karierę, ale może być jeszcze lepiej. Wierzę w siebie - zapewnia Semir Stilić, były piłkarz Wisły, a obecnie APOEL-u Nikozja, w rozmowie z ?Polska - The Times?.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Stilić długo negocjował z Wisłą przedłużenie kontraktu, ale ostatecznie nie zaakceptował propozycji działaczy. Wybrał APOEL, z którym chce walczyć o Ligę Mistrzów.

- Wróciłem do Wisły, zagrałem w niej trzy rundy i myślę, że pod kątem sportowym faktyczne był to najlepszy okres w mojej karierze. Udało się nawet zagrać ponownie w reprezentacji Bośni. Skończył mi się jednak kontrakt i chciałem iść dalej. Mam 27 lat, a to dobry moment, żeby jeszcze raz spróbować. Wiem, że ryzykuję, ale przecież takie jest życie piłkarza. Za granicą gram siedem lat i zrobiłem już małą karierę. Jestem z niej dumny. A ciągle może być jeszcze lepiej. Wierzę w siebie! - zapewnia piłkarz Wisły.

I przekonuje, że APOEL to dla niego dobry wybór. - Przecież ten klub grał w Champions League już cztery razy! Raz wygrali grupę, doszli nawet do ćwierćfinału. Przez dziesięć ostatnich lat zdobyli sześć mistrzostw. Jeśli ktoś powie, że to "tylko" liga cypryjska, to zapraszam do zapoznania się z historią mojego klubu. Która polska drużyna zagrała czterokrotnie w Lidze Mistrzów? - pyta Stilić.Więcej o: