Sport.pl

Ward: Jaki baner? Frątczak: Traktujcie go jak swojego [ZDJĘCIA Z MECZU]

- Darcy Ward został świetnie zaakceptowany przez drużynę, dlatego apeluję, by traktować go jak swojego - mówił Jacek Frątczak, dyrektor ds. sportowy Zielonogórskiego Klubu Żużlowego, po meczu z Betardem Spartą Wrocław. SPAR Falubaz pokonał wrocławski team 50:40, a Darcy Ward był jednym z najlepszych zawodników meczu.
Do słów Jacka Frątczaka przyłączył się kapitan SPAR Falubazu Piotr Protasiewicz. - Nie chcemy mieć wakacji w sierpniu i walki o utrzymanie, ja chcę jechać o medale. Mecz pokazał, jak ważną postacią jest dla nas Darcy Ward, bez niego byśmy pewnie nie wygrali ze Spartą - stwierdził "Protas".

Część kibiców, szczególnie ci, którzy zajmują miejsca na trybunie K zielonogórskiego stadionu, źle przyjęła Australijczyka w Falubazie. Wywiesili obraźliwy baner, na którym napisali po angielsku: "Ward - you'll never be one of us. Get the fuck out of Falubaz!" Krzyczeli też: Nie dla Warda w Falubazie!

Z czasem pozostała część kibiców coraz głośniejszymi gwizdami wyrażała swoją dezaprobatę wobec zachowania grupy niezadowolonych fanów Falubazu. A po meczu zupełnie zagłuszyła trybunę K, skandując nazwisko nowego asa drużyny. Darcy Ward na pomeczowej konferencji prasowej powiedział: - Część fanów mnie nie lubi, ale przecież nie wszyscy muszą mnie lubić, to ich wybór. Mam jednak nadzieję, że z czasem to się zmieni. Wchodzę do Falubazu po to, żeby dobrze się ścigać i pomagać w wygrywaniu meczów. A baner z napisem? Nic nie widziałem.

- Zatrudnienie Darcy Warda jest dla niektórych kontrowersyjną decyzją - mówił Jacek Frątczak. - Zawodnik jednak rewelacyjnie wkomponował się w zespół, czekamy jeszcze na powrót do drużyny Jarka Hampela i Patryka Dudka, ale dziś otwieramy nowy rozdział w tym sezonie. Myślę, że zaczniemy znów dobrze mówić o Falubazie. Darcy profesjonalnie podszedł do tematu jazdy w Falubazie. Spisał się świetnie, podobnie jak Piotrek Protasiewicz. Grzegorz Walasek też pojechał kapitalnie ze złamanym obojczykiem, myślę, że doktora Zapotocznego trzeba na rękach nosić za to, jak opiekuje się naszymi zawodnikami. Pamiętam to, co sześć lat temu zrobił Darcy Ward, w pamięci zawsze to będzie, ale nie oznacza to, że teraz nie możemy czegoś dobrego razem robić dla klubu. Tamto wydarzenie to już historia, przekładamy kartki dalej, teraz to jest nasz zawodnik, robi dla nas dobrą robotę. Został świetnie zaakceptowany przez drużynę, dlatego apeluję, by traktować go jak swojego.

FALUBAZ POKONAŁ SPARTĘ. SZKODA, ŻE DOBRY MECZ POPSULI CHULIGANI

DARCY WARD W FALUBAZIE. "PRZEPRASZAM ZA PODEPTANY SZALIK"

PATRYK DUDEK WRÓCI DO ŚCIGANIA 9 SIERPNIA

OLIVIA Z ZIELONEJ GÓRY ŻUŻLOWĄ MISS STARTU

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH SZUKAJCIE NA ZIELONA GÓRA.SPORT.PLWięcej o: