Lekkoatletyka. Klaudia Adamek i Tymoteusz Zimny z rekordami życiowymi na mistrzostwach świata

Klaudia Adamek z Gwardii Piła wynikiem 24,21 s pobiła rekord życiowy na 200 metrów podczas rozgrywanych w Cali w Kolumbii mistrzostw świata juniorów młodszych w lekkoatletyce. Na 100 metrów jednak już jej się nie powiodło. Rekord życiowy pobił też Tymoteusz Zimny z Baszty Szamotuły
Klaudia Adamek z Gwardii Piła w swoim biegu na 200 metrów uzyskała czas 24,21 i była druga za Amerykanką Candance Hill - 23,93 s. Ten wynik to jej rekord życiowy, który pozwolił na awans do półfinału. Zostanie on rozegrany w sobotę.

W sprincie na 100 metrów pilanka zajęła trzecie miejsce w swoim biegu, z czasem 12,02 s. Przegrała raz jeszcze z Candance Hill z USA (11,47 s) oraz Francuzką Sarah Mingas (11,94 s). Rezultat Polki nie pozwolił na jej awans do półfinału na tym dystansie.

Tymoteusz Zimny z Baszty Szamotuły już w eliminacjach wypadł bardzo dobrze i wynikiem 48,09 s pobił rekord życiowy na 400 metrów , co dało mu także awans do półfinałów tego biegu mistrzostw świata w Cali. W tym biegu zawodnik z Szamotuł raz jeszcze pobił rekord życiowy, tym razem rezultatem 47,53 s. Nie dało mu to jednak tym razem awansu. Polak zajął szóste miejsce, a wygrał Christopher Taylor z Jamajki w czasie 45,30 s, przed Josephusem Lylesem z USA (45,93 ) i Karabo Sibandą z Botswany (46,53 s).