Sport.pl

Liga Europejska: Dwumecz z Estonią. Są powołania dla siatkarzy Czarnych

Reprezentacja Polski B w piątek i sobotę (18 i 19 lipca) rozegra kolejne spotkania w ramach Ligi Europejskiej. W kadrze na wyjazdowe mecze z Estonią znalazło się dwóch siatkarzy Cerradu Czarnych Radom.
Do Estonii trener Andrzej Kowal zabrał 13 zawodników. Dwóch z nich na co dzień reprezentuje barwy radomskiego przedstawiciela w siatkarskiej PlusLidze. Mowa o środkowym Bartłomieju Grzechniku oraz libero Adamie Kowalskim.

- Biało-czerwoni zameldowali się w Parnawie, gdzie w piątek oraz sobotę rywalizować będą z kadrą Estonii. W czwartek Polacy trenowali w hali meczowej. - informuje serwis Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Nie ulega wątpliwości, że spotkania w Estonii będą znaczące dla libero Cerradu Czarnych. Dotąd był zmiennikiem Damiana Wojtaszka, ale tym razem gracz Asseco Resovii Rzeszów nie poleciał na mecze kadry B. Dlatego w podstawowym składzie prawdopodobnie zastąpi go drugi zgłoszony libero - Adam Kowalski. Mecze z Estonią rozpoczną się w piątek oraz sobotę o godz. 19.

Kadra Polski na mecze LE z Estonią

Rozgrywający: Grzegorz Pająk, Michał Kędzierski, atakujący: Szymon Romać, Michał Filip, środkowi: Jan Nowakowski, Dawid Dryja, Bartłomiej Grzechnik, Mariusz Marcyniak, przyjmujący: Wojciech Włodarczyk, Bartosz Bednorz, Wojciech Ferens, Adrian Buchowski, libero: Adam Kowalski

Więcej o: