Sport.pl

Liga Europy. Jagiellonia - Omonia Nikozja. Michał Probierz: Witamy w piekle

- Podobało mi się, że jeden z bardzo znanych polskich trenerów pomagał rozpracowywać nasz zespół. Mogę powiedzieć - witamy w piekle - stwierdził Michał Probierz, trener Jagiellonii, przed spotkaniem drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europy z Omonią Nikozja.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

- Omonia nam pokazuje co to znaczy przygotowanie do meczu. Przyjechali do Polski dwa dni wcześniej. Chcieli też nas zaskoczyć, nie podawać gdzie trenują, ale im się to nie udało. Dużo pracują nad taktyką i chcą zmienić ustawienie na 4-1-4-1 - mówił na konferencji prasowej Michał Probierz, trener Jagiellonii przed czwartkowym (godz. 20.30) meczem w Białymstoku z Omonią.

- Podobało mi się, że jeden z bardzo znanych polskich trenerów pomagał rozpracowywać nasz zespół. Mogę powiedzieć - witamy w piekle, bo na pewno takie jutro zrobią nasi kibice - kontynuował szkoleniowiec białostoczan. - Omonia na pewno przebija nas jeżeli chodzi o finanse i doświadczenie w europejskich pucharach. Wszyscy śmieją się często z cypryjskiej ligi, a trzech zawodników wyjechało ostatnio do tamtej ligi z naszej (Astiz, Stilić, Piątkowski). Żaden z klubów w Polsce nie był w stanie zapewnić im takich pieniędzy. W Omonii grają m.in. Herold Goulon i Andraż Kirm, których znamy z polskiej ligi. Innych zawodników też mamy rozpracowanych, obserwowaliśmy, mieliśmy ich treningi rozpracowane na Cyprze. Z Omonią wygraliśmy przed rokiem w sparingu 3:0, ale z tamtego składu tylko jeden zawodnik jest teraz w drużynie z Nikozji. Można powiedzieć, że obydwa zespołu dobrze się znają. Jeden jest rozpracowany przy pomocy Polaków, a my rozpracowaliśmy ich sami. Zrobimy wszystko, aby awansować do trzeciej rundy kwalifikacji. Zawodnicy są zwarci i bojowi do tego, żeby grać. Wiemy, co chcemy zrobić, wiemy, co chcemy grać.

Na konferencji prasowej obecny był też Piotr Tomasik, obrońca Jagiellonii: - Trener powiedział wystarczająco dużo o taktyce, o rozpracowaniu rywala. My, zawodnicy, mamy swoją robotę do wykonania. Wiemy, że to będzie wiele cięższy mecz niż z drużyną z Litwy w pierwszej rundzie kwalifikacji. Będziemy starali się od początku narzucić swój styl grania i pokazać, że zespół cypryjski nie będzie miał tu za wiele do ugrania. Jesteśmy pewni swoich umiejętności i to co trener powiedział - na pewno zawodnicy z Cypru nie będą mieli łatwo, przyjadą do białostockiego piekiełka. Pokażemy, że jesteśmy w stanie wygrywać nawet z takimi drużynami jak Omonia.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Zdjęcie Nike Performance MAGISTA OBRA FG Korki Lanki white/poison green/black/total orange (641322) Zdjęcie Nike Performance MERCURIAL SUPERFLY FG Korki Lanki volt/hyper pink/black (641858) Zdjęcie Nike Performance PHELON FG Korki Lanki clearwater/crimson/black (599730)
Nike Performance MAGISTA OB... Nike Performance MERCURIAL ... Nike Performance PHELON FG ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: