Bardzo dobre wyniki Anny Plichty w Tour de Feminin - Krasna Lipa

Anna Plichta zajęła 3. miejsce w prestiżowym międzynarodowym etapowym wyścigu kolarskim kobiet- Tour de Feminin - Krasna Lipa, na starcie którego stanęło ponad 130 zawodniczek.

Cały wyścig, który składał się z 5 etapów, zwyciężyła reprezentantka Rosji Tatiana Antoshina przed zawodniczką z USA Lauren Stephens oraz Plichtą, 7. miejsce zajęła kolejna z zawodniczek TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Paulina Brzeźna-Bentkowska.

Pierwszy etap o długości 118,7 km wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska, która zdecydowała się na solową akcję w samej końcówce, samotnie mijając linię mety z 6-sekundową przewagą nad peletonem, drugie miejsce zajęła mistrzyni Austrii Martina Ritter, a trzecia finiszowała Sheyla Gutierrez z Hiszpanii, na piątym miejscu finiszowała kolejna z Fitnessek Anna Plichta.

Na drugim etapie zawodniczki z Torunia miały za zadanie pomóc Paulinie w obronie koszulki liderki klasyfikacji generalnej i ta sztuka udała się naszym zawodniczkom. Dzięki mocnej pracy całego zespołu o losach etapu decydował finisz z całego peletonu, najszybsza okazała się zawodniczka Hitec Products Moberg Emilie, która była dalej sklasyfikowana, najwyżej, bo na 16. pozycji, finiszowała Katarzyna Wilkos.

Trzecim etapem wyścigu była jazda indywidualna na czas na dystansie 14,6 km, zawodniczki z Torunia mimo że nie są specjalistkami od jazdy na czas, przystąpiły do tego etapu bardzo zmotywowane. Świetnie pojechała Ania Plichta, która zajęła 3. miejsce na etapie i awansowała na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Paulina, która była dotychczasową liderką, "wykręciła" 14. czas, spadając na 8. miejsce w klasyfikacji generalnej, najszybsza okazała się Tatiana Antoshina, która dzięki triumfie w czasówce została liderką klasyfikacji generalnej.

Czwarty etap o długości 71,6 km wygrała ponownie zawodniczka z Hitec Products Moberg Emilie, na bardzo wysokim 5. miejscu przyjechała mistrzyni Polski do lat 23 Katarzyna Wilkos. Anna Plichta obroniła 3. miejsce w generalce, natomiast Paulina awansowała o 1 lokatę, osiągając 7. miejsce.

Ostatni etap wygrała Doebel-Hickock Kristabel z USA, która zdecydowała się na solową akcję, na 6. miejscu finiszowała Anna Plichta, na 7. uplasowała się Maja Włoszczowska. Ostatni etap nie przyniósł większych zmian w klasyfikacji generalnej - Anna obroniła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, Paulina skończyła wyścig na 7. miejscu.

Zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team wystartowały w składzie: Agnieszka Skalniak, Monika Brzeźna, Ola Kardas, Anna Plichta, Katarzyna Wilkos, Paulina Brzeźna-Bentkowska oraz gościnnie jadąca Maja Włoszczowska, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej wyścigu za TEAM TIBCO i kadrą Rosji.