Liga Europejska. Polacy dwa razy pokonali Austrię. Grali siatkarze Asseco Resovii

Kadra B siatkarskiej reprezentacji Polski, prowadzona przez szkoleniowca Asseco Resovii Andrzeja Kowala, dwukrotnie wygrała po 3:2 z Austrią w Twardogórze. W obu spotkaniach grali i punktowali siatkarze mistrza Polski.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W pierwszym spotkaniu od początku do końca na boisku przebywało dwóch siatkarzy Asseco Resovii: Dawid Dryja i Damian Wojtaszek. Pierwszy zdobył siedem punktów, ale przy zaledwie 14-procentowej skuteczności ataku. Zaliczył jednak dwa bloki i aż cztery asy. Wojtaszek z kolei w przyjęciu zanotował skuteczność na poziomie 30 proc.

W wyjściowym składzie mecz rozpoczął także Michał Kędzierski, zawodnik Asseco Resovii wypożyczony do Effectora Kielce. W trakcie spotkania został jednak zmieniony, ale i tak zdobył cztery punkty, w tym trzy po asowych zagrywkach.

Inny z Michałów, których Asseco Resovia wypożyczyła - Michał Filip grający w AZS Politechnice Warszawskiej - pojawił się na boisku w trakcie trwania spotkania, a czwarty i piąty set rozpoczynał już w wyjściowym składzie. Zdobył 12 punktów przy aż 67-procentowej skuteczności. Zaliczył też asa i trzy bloki.

W drugim pojedynku Kędzierski i Filip zamienili się miejscami. Rozgrywający z Kielc wchodził tylko na krótkie zmiany, a atakujący AZS Politechniki Warszawskiej grał od początku meczu, będąc najskuteczniejszych graczem Polaków. Michał Filip w pięciu setach zdobył 20 punktów przy 53-procentowej skuteczności ataku. Posłał też jednego asa i trzy razy zablokował ataki rywali.

Grali też Dawid Dryja i Damian Wojtaszek. Dryja tym razem zakończył mecz z 11 punktami przy 90-procentowej skuteczności ataku. Zaliczył też blok i asa. Wojtaszek z kolei przyjmował zagrywki rywali z 38-procentową skutecznością.