Lekkoatletyka. Malwina Kopron i Patrycja Wyciszkiewicz z Poznania z medalami mistrzostw Europy!

Młociarka Malwina Kopron, podopieczna trenera Czesława Cybulskiego z Poznania, oraz sprinterka Patrycja Wyciszkiewicz sięgnęły po brązowe medale młodzieżowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które odbywają się w Tallinie w Estonii

Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań uzyskała czas 51,63 s i zdobyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy w biegu na 400 metrów. Poznanianka potwierdziła tym samym w Tallinie minimum na mistrzostwa świata w Pekinie. Na mecie lepsze od zawodniczki z Poznania były Rumunka Bianca Razor (czas 51,31 s) i Rosjanka Jekatierina Rienżyna (czas 51,51 s). Na podium biegu na 400 metrów stanęły te same zawodniczki, które dwa lata temu wywalczyły medale na juniorskim czempionacie w Rieti (wówczas złoto zdobyła Wyciszkiewicz, srebro Razor i brąz Rienżyna).

Malwina Kopron zaczęła konkurs od próby na 65,09 m, a w drugiej kolejce dzięki rzutowi (po siatce) na 68,00 m wysunęła się na drugą pozycję. Polka poprawiła się jeszcze w czwartej serii - 68,57 m. Dalej od niej rzucały rywalki - Francuzka Alexandra Tavernier prowadziła przez cały konkurs, a złoto przypieczętowała próbą w ostatniej serii na 72,10 m. Wicemistrzynią kontynentu do lat 23 została Białorusinka Alena Sobalewa - 71,20 m.

- Medal to medal, ale czuję niedosyt, bo 72 metrów były w moim zasięgu. Okazało się jednak, że nie dzisiaj. Szarpałam się w końcówce, nie było tego najważniejszego luzu i konkurs przebiegał ciężko. Brak luzu, a z szarpania ciężko narzucać dobry wynik. Konkurs odbywał się wieczorem, wcześniej trochę padało, było dość chłodno. Ale nie chcę zganiać na warunki pogodowe - komentowała Malwina Kopron na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki .

Trener Malwiny Kopron, najbardziej utytułowany w Polsce, Czesław Cybulski, który dochodzi do siebie po wypadku na treningu z Pawłem Fajdkiem, mówił niedawno o Malwinie Kopron, że to dziewczyna na 76-77 metrów .