Rezerwy Śląska na remis w sparingu ze Ślęzą Wrocław

Drugi zespół Śląska zremisował w sobotnim sparingu ze Ślęzą Wrocław 3:3. Klub z Oporowskiej testował w tym spotkaniu dwóch piłkarzy. Poza tym w ekipie Arkadiusza Batorego pierwszy mecz po powrocie do stolicy Dolnego Śląska rozegrał stoper Adam Kokoszka.

Spotkanie na Oporowskiej zostało rozegrane w trzech tercjach trwających po 35 minut. W podstawowym składzie rezerw WKS-u znaleźli się gracze pierwszej drużyny, którzy nie grali w rewanżowym spotkaniu z NK Celje w ramach I rundy eliminacji do Ligi Europy. Na murawie pojawili się więc Jakub Wrąbel, Kamil Dankowski, Mateusz Machaj i Mariusz Idzik. Na boisku zameldowali się również Mateusz Abramowicz oraz Andrei Ciolacu. Pierwsze spotkanie po powrocie do Śląska zagrał też Adam Kokoszka. Poza tym Śląsk testował też dwóch piłkarzy. Klub nie podał nazwisk sprawdzanych zawodników.

Pierwszego gola dla rezerw WKS-u zdobył Mariusz Idzik, który po dośrodkowaniu Mateusza Machaja strzałem głową pokonał bramkarza Ślęzy. W pierwszej tercji do siatki rywali futbolówkę skierował jeszcze jeden z testowanych zawodników. Następnie kibice, którzy pojawili się na Oporowskiej, mogli oglądać trzy z rzędu trafienia żółto-czerwonych, których autorami byli Jakóbczak (2 gole) i Majerski. Wynik sparingu ustalił z rzutu wolnego Paweł Kohut. W 67. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Andrei Ciolacu.

Śląsk II Wrocław - Ślęza Wrocław 3:3 (2:0, 2:2)

Bramki dla Śląska: Idzik (18.) gracz testowany (26.), Kohut (98.)

Śląsk II: Wrąbel - Sobczak, Kokoszka, Łuczkiewicz, Dankowski, Matusik, Machaj, Pałaszewski, Miś, Idzik, gracz testowany 1. Wystąpili również: Abramowicz - Repski, Cieśla, Kohut, Badel, Mikła, Kotfas Stempin, Kubacki, Godzwon, Ciolacu, testowany 2