Płocczanin popłynie na mistrzostwach świata juniorów w Singapurze

Damian Chrzanowski, zawodnik Klubu Pływackiego MZOS Płock, zapewnił sobie udział w azjatyckiej imprezie podczas zakończonych w niedzielę Igrzysk Europejskich w Baku.

Podopieczny trenera Jurija Szyczkowa wywalczył kwalifikację w półfinale zawodów w stolicy Azerbejdżanu. Płynąc na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym, osiągnął czas 2:00,60 min (limit wynosił 2:01,00 min). - Ten czas dał mu finał igrzysk, w którym zajął siódme miejsce - mówi trener Szyczkow.

Młody płocczanin wystąpił też w sztafecie 4 x 100 metrów, z którą awansował do finału. W nim polska sztafeta popłynęła w zmienionym składzie, zajęła trzecie miejsce. Ale każdy zawodnik, który przyczynił się do tego sukcesu, otrzymał brązowy medal.

Chrzanowski ma 17 lat. W dotychczasowej karierze wywalczył aż 31 medali na mistrzostwach Polski. Najwięcej sukcesów odnosi, pływając na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym. Najbliższe zawody, w których weźmie udział, to Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim (15-17 lipca). - Teraz Damian jeszcze odpoczywa po igrzyskach w Baku, ale lada dzień rozpoczynamy treningi do imprezy. Chcemy tam wygrać - dodaje Szyczkow. Potem młodego płockiego pływaka czeka start na mistrzostwach świata juniorów w Singapurze, które odbędą się 25-30 sierpnia.