Sport.pl

Turniej piłki ręcznej w oryginalnej scenerii

- Jak się wygrzewać, to tylko na piasku przed ratuszem, już w najbliższy weekend. Wtedy odbędzie się, po raz pierwszy w kraju w tak oryginalnej scenerii, międzynarodowy turniej piłki ręcznej plażowej. Zachęcam do przyjścia i kibicowania - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Przed nami w sumie trzy dni z jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu. Pierwsze emocje już w piątek - rozpoczną się od warsztatów, które poprowadzi Artur Siódmiak. - Będą to proste zajęcia z elementami innych dyscyplin. Udział w nich może wziąć każdy, nie będzie zapisów, wstęp wolny - tłumaczył były reprezentant Polski w halowej odmianie szczypiorniaka, a obecnie organizator Artur Siódmiak Summer Tour. - Zapraszam nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Chcemy rozegrać miniturniej, w którym wezmą udział całe rodziny.

Artur Siódmiak Summer Tour odbędzie się w godz. 11-16, ale same warsztaty potrwają do 14. Później w planach są mecze pokazowe, w tym pojedynek gwiazd. - Zaprosiliśmy kilku znanych i ciekawych ludzi, będzie się działo - przekonywał Siódmiak.

Wśród sponsorów imprezy są miasto i Orlen Arena, która dołożyła do organizacji 50 tys. zł.

Daniem głównym będzie jednak międzynarodowy turniej piłki ręcznej plażowej o puchar prezydenta Płocka. Impreza w ramach mistrzostw Polski zaliczana jest do cyklu European Beach Handball Tour. Wystartuje 20 zespołów, w tym 12 męskich i osiem żeńskich. Mecze będą rozgrywane w sobotę w godz. 9-19 i w niedzielę w godz. 9-16. Uroczyste zakończenie połączone z wręczeniem nagród zaplanowano ok. 16.45.

- To bardzo widowiskowy sport, który po raz pierwszy na tak dużą skalę chcemy zaprezentować mieszkańcom Płocka. Będą mogli zobaczyć jak się gra w piłkę ręczną na piasku, jak zdobywa się bramki, i podziwiać najlepszych zawodników w kraju. Już raz płocczanie docenili nasze starania w promowaniu tej dyscypliny sportu, piłkarze ręczni BHT zostali Najpopularniejszymi Sportowcami 2013 roku - podkreślił prezes BHT Auto Forum Petra Artur Niesłuchowski.

W turnieju wystąpi m.in. drużyna ze Szwecji. Grają w niej zawodnicy, którzy stanowią trzon reprezentacji narodowej. Na ostatnim turnieju w Chorwacji dwóch graczy doznało urazów, dlatego zespół nie przyjedzie w pełnym składzie - wyjaśnia Niesłuchowski. - A ponieważ wybierają się w podróż samochodem, dotrą do Płocka w piątek wieczorem lub w sobotę rano.

Niewykluczone też, że w trakcie zawodów zostanie rozegrany krótki mecz pokazowy drużyn narodowych Polski i Szwecji.

Trwają już przygotowania do tego wydarzenia. Są usypywane boiska: pierwsze między ratuszem a fontanną, drugie między fontanną a małą sceną. Wszystkim zajmuje się firma Tomex. Całość ma być gotowa w czwartek.

Więcej o: