Sport.pl

Samochodowe show Monster Jam na Stadionie Narodowym

W sobotę ogromne samochody będą miażdżyć wszystko, co napotkają na drodze. Popularne w USA monster trucki będzie można obejrzeć podczas pokazu Monster Jam na Stadionie Narodowym.


Samochody typu monster truck mają cztery metry wysokości i ogromne koła o średnicy 170 cm, cała maszyna waży pięć ton. Ich silniki mają moc 1500 koni mechanicznych, a pojazdy mogą wybić się w górę na kilka metrów, przelatując nad ziemią na odległość prawie 40 metrów. W sobotę takie pojazdy będą się ścigać po torze pełnym przeszkód, które trzeba pokonać przeskakując je lub miażdżąc. Na drodze trucków stają auta, autobusy, przyczepy, łodzie, ogromne ciężarówki, a nawet samoloty.

- Z jednej strony moc najnowocześniejszych monster trucków, spektakularne, dynamiczne show - z drugiej wydarzenie o charakterze rodzinnym. To są dokładnie te elementy, na których nam zależy przy pozyskiwaniu wydarzeń na Stadion Narodowy - mówi Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. komunikacji Stadionu Narodowego.

Widzowie Monster Jamu będą mogli przed pokazem wziąć udział w Pit Party, obejrzeć z bliska trucki i poznać kierowców, a po imprezie gwiazdy Monster Jam zostaną na miejscu do ostatniego autografu.

Początek Pit Party w sobotę o godz. 14, pokaz Monster Jam zacznie się o godz. 18.30 (wejście od 17). Bilety: 88-148 zł, z wejściem na Pit Party: 118-178 zł. Więcej informacji na stronie stadionnarodowy.org.

Więcej o: