Sport.pl

Gdzie i kiedy odbędzie się mecz Polonii z Amatorem?

- Na środowe popołudnie nie podjęliśmy żadnej decyzji dotyczącej zmiany miejsca rozegrania meczu Amatora Maszewo z Polonią Warszawa. W tej chwili mamy tylko wniosek gospodarzy i zgodę gości na to, by spotkanie odbyło się przy Konwiktorskiej - mówi Marcin Kucharski z MZPN. Mecz 25. kolejki grupy północnej czwartej ligi odbędzie się... No właśnie - kiedy i gdzie?


Pierwotnie spotkanie najgorszego (Amator) i najlepszego (Polonia) zespołu ligi zaplanowane było na sobotę 26 kwietnia i miało się odbyć w Maszewie. Ale, jak mówi Marcin Kucharski z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, w Wielki Piątek przedstawiciele Amatora wysłali do organizatora rozgrywek wniosek o zmianę miejsca rozegrania spotkania - zamiast w Maszewie chcieli grać przy Konwiktorskiej.

Powód? Od osób pracujących w Amatorze trudno wydobyć jakiekolwiek uzasadnienie wniosku. - My chcemy grać u siebie. To Polonia naciska, by mecz odbył się u niej. Rozmowy zaczęliśmy jeszcze przed świętami. A nam już wszystko jedno, gdzie zagramy. I tak lecimy z ligi. Ale zrobiło się straszne zamieszanie - powiedział, nic nie wyjaśniając, kierownik Amatora Marek Muszyński.

W Polonii podejrzewają, że w Maszewie obawiają się, że obiekt Amatora nie nadaje się do organizacji meczu, który może wzbudzić zainteresowanie większe niż zwykle. Wyjazdowe spotkania "Czarnych Koszul" na Mazowszu budzą niezdrowe emocje - po burdach, do których doszło na początku sezonu w Łomiankach, na kolejne spotkania mobilizowana jest policja itp.

W środę po południu przedstawiciel MZPN nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, gdzie i kiedy odbędzie się mecz Amator - Polonia. - W tej chwili wiemy tylko tyle, że Amator wystąpił z wnioskiem o przeniesienie meczu na piątek, godzinę 20, przy Konwiktorskiej, a Polonia się na to zgodziła. Ale nie możemy wydać żadnej decyzji bez kompletu dokumentów, a przede wszystkim umowy o wynajem obiektu przy Konwiktorskiej przez Amatora - mówi Kucharski.

Na facebookowym profilu Polonii we wtorek pojawiła się wpis, w którego treści czytamy m.in. "Mecz prawdopodobnie zostanie rozegrany na stadionie przy Konwiktorskiej 6. Pozostały jedynie kwestie formalne. [...] Planowany termin - piątek, 25 kwietnia 2014, godz 20.00". Na nieoficjalnej stronie Amatora jako najbliższy mecz też anonsowane jest piątkowe spotkanie przy Konwiktorskiej.

- Nie wiem, czy tak będzie - mówi jednak Kucharski. - We wtorek prezes klubu z Maszewa poinformował mnie, że wszystkie dokumenty prześle w ciągu godziny. Czekam kilkanaście godzin i żadnych informacji nie dostałem. I w środę żadnej decyzji już raczej nie podejmiemy - mówi pracownik MZPN.

Więcej o: