Polonia bezdyskusyjnie lepsza od Łomianek. Strata do Bugu bez zmian

Polonia zwyciężyła KS Łomianki 3:0 w meczu 20. kolejki północnej grupy czwartej ligi. ?Czarne Koszule? są na trzecim miejscu w tabeli i tracą pięć punktów do Bugu Wyszków, który w sobotę wygrał 2:1 z rezerwami Wisły Płock.

Mecz z Łomiankami był imprezą podwyższonego ryzyka w związku z burdami, jakie miały miejsce podczas pierwszego spotkania tych drużyn, ale w niedzielę na stadionie Polonii było spokojnie. A kibice opuszczali Konwiktorską zadowoleni, bo ich piłkarze wygrali pewnie i po ładnej grze.

Polonia atakowała od początku, a w środku pola znów wyróżniał się Mariusz Ujek. Weteran po raz drugi z rzędu zagrał jako pomocnik, choć tym razem był bardziej odpowiedzialny za kreowanie gry niż za destrukcję, jak było w Wyszkowie. Dobrze grał także Adrian Ligienza, który w 38. minucie strzelił pierwszego gola - wydawało się, że dośrodkowanie z prawej strony wybiją obrońcy, ale pomocnik Polonii wyprzedził rywali, doszedł do piłki i mocnym strzałem pod poprzeczkę z sześciu metrów dał prowadzenie gospodarzom.

"Czarne Koszule" grały dobrze i ładnie, choć irytowała postawa obrońców, którzy słabo współpracowali z pomocnikami, a kilka razy zachowali się niefrasobliwie pod własną bramką i rywale z Łomianek kilka razy mogli zagrozić bramce Pawła Błesznowskiego.

Druga połowa zaczęła się od bardziej zdecydowanej gry gości, którzy przejęli inicjatywę i dążyli do wyrównania. Polonia, inaczej niż w pierwszej części, rzadziej miała piłkę, choć stwarzała sobie okazje do strzelenia gola - nieźle uderzał m.in. Mateusz Sołtys. Druga bramka padła w 65. minucie, a strzelił ją z rzutu karnego Michał Strzałkowski. Sędzia podyktował jedenastkę po faulu na Ujku.

Po stracie gola Łomianki straciły zapał, a Polonia znów zaczęła dominować. W 77. minucie Ujek pięknie podał do Sołtysa, a ten ustalił wynik meczu strzałem w długi róg.

Po wygranej z Łomiankami Polonia ma 42 punkty i jest trzecia w tabeli. Prowadzący Bug Wyszków ma 47 punktów, drugi MKS Ciechanów - 44. Za tydzień w niedzielę "Czarne Koszule" zagrają na wyjeździe z dziewiątą w tabeli Wkrą Żuromin.