Adamek - Abell. Kto wygrał?

Adamek - Abell

Adamek - Abell (screen)

W sobotę podczas gali Polsat Boxing Night 8 w Częstochowie Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) znokautował Joey`a Abella 34-10, 32 KO) w siódmej rundzie, tym samym zanotował trzeci± wygran± z rzędu. 41-letni Polak pokazał się z naprawdę dobrej strony. Wiele wskazuje, że Adamek może teraz otrzymać propozycję dużej walki w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszej rundzie Abell starał się wywierać presję na Adamku i spychać go do narożnika, ale Góral umiejętnie schodził z linii ciosów i szukał luk w defensywie Amerykanina próbuj±c go kontrować. Pię¶ciarze się badali nawzajem, mało było realnej ringowej wojny. Dopiero w drugim starciu zobaczyli¶my prawdziwe grzmoty. Adamek trafił Abella, a ten padł na deski. Wstał dopiero po sze¶ciu sekundach.

Adamek może już nie imponował szybko¶ci± jak w dawnych latach, ale wci±ż był szybki. A na pewno szybszy od Abella. Inna sprawa, że Amerykanin ruszał się powolnie. I to wła¶nie szybko¶ć r±k Adamka w trzeciej rundzie sprawiła, że po jego nawałnicy ciosów Abell się zachwiał, ale uratował go gong.

Po pi±tej rundzie publiczno¶ć była w pełnej ekstazie. Kibice docenili wojnę w ringu. Obaj pię¶ciarze nie kalkulowali, doszło do ostrych wymian, które zdecydowanie bardziej odczuł Abell. Aż dziwne, że wci±ż trzymał się na nogach. W 6. rundzie Adamek dwukrotnie posłał go na deski. A w kolejnej rundzie skończył Abella.

Co dalej?

Adamek wci±ż ma znane nazwisko w USA. W przeszło¶ci wygrywał pasy IBF i IBO w kategorii juniorciężkiej oraz WBC w wadze półciężkiej. Chociaż ma na swoim koncie porażki z Arturem Szpilk± czy Erikiem Molin±, to jego rekord wci±ż jest niezły - wygrał 52 walki, w tym 31 przez nokaut, 5 razy przegrał. Dzięki sobotniej wygranej wróci do rankingów.

Adamek wyraĽnie odżył dzięki nawi±zaniu współpracy z Mateuszem Borkiem. Dziennikarz Polsatu i nowy promotor bokserski na polskim rynku zapewnił mu ¶wietne warunki do treningu. ¦ci±gn±ł Jakuba Chyckiego, który jest odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne Adamka. Pię¶ciarzowi ułożono też specjalistyczn± dietę. A przede wszystkim zmieniono trenera: 75-letniego Rogera Bloodwortha zast±pił niedawno 43-letni Gus Curren.

Je¶li chodzi o umiejętno¶ci sportowe, Adamek pewnie nie jest w tej chwili nawet w TOP 15 najlepszych pię¶ciarzy, ale niewykluczone, że otrzyma jeszcze ciekaw± walkę, z czołowymi pię¶ciarzami ¶wiata. Może nie tych ze ¶cisłej czołówki jak Deontay Wilder czy Anthony Joshua, ale z jakim¶ zawodnikiem z TOP 10 wagi ciężkiej.

Terminarz