Polsat Boxing Night. O której godzinie walka Adamek - Abell?

Gala bokserska 'Noc Wojowników', która odbyła się 18 listopada w Hali Sportowej Częstochowa. Jej ukoronowaniem była walka ,,Górala' Tomasza Adamka z Kassim - Kameruńczykiem z amerykańskim paszportem. Hala Sportowa Częstochowa  zgromadziła komplet 5 tys. widzów. Wśród pasjonatów walk pięściarskich znalazło się sporo utytułowanych osób zarówno młodszego pokolenia jak bokser Mateusz Masternak, jak i starszego - Marian Kasprzyk. Wydarzenia na ringu obserwował też legendarny trener Andrzej Gmitruk. 
Finałowa walka rozpoczęła się grubo po godz. 23.00. Od początku faworytem był bardziej doświadczony Tomasz Adamek, który w swojej karierze zwyciężał aż 53 krotnie z czego 30 razy przez tzw. KO, czyli nokaut. Jego rywala komentatorzy nazwali ,,śliskim i wyjątkowo ruchliwym', bo jak się okazało sprawił ,,Góralowi' sporo kłopotów. Już w II rundzie z rozciętego czoła Adamka zaczęła płynąć krew zalewając lewe oko. Taki stan rzeczy miał się do VI rundy, kiedy przypadkowe zderzenie czołami obu pięściarzy ,,wyrównało sytuację' i także lewe oko Kassiego zasłoniła płynąca krew. Ostatecznie po 10 trzyminutowych rundach pojedynku, jednoznacznie na punkty zwyciężył Tomasz Adamek. Sięgnął po tytuł Międzynarodowego Bokserskiego Mistrza Polski wagi ciężkiej.

Gala bokserska 'Noc Wojowników', która odbyła się 18 listopada w Hali Sportowej Częstochowa. Jej ukoronowaniem była walka ,,Górala' Tomasza Adamka z Kassim - Kameruńczykiem z amerykańskim paszportem. Hala Sportowa Częstochowa zgromadziła komplet 5 tys. widzów. Wśród pasjonatów walk... (MACIEK SKOWRONEK)

W sobotę 21 kwietnia w Częstochowie odbędzie się gala Polsat Boxing Night: Noc zemsty! Na ringu zobaczymy m.in. Tomasza Adamka, Mateusza Masternaka i Ewę Brodnicką. Początek o godz. 17:15. Adamek do ringu ma wejść o 22:30-23. Transmisja dostępna w systemie pay-per-view w telewizji Polsat. Stream online na platformie ipla.tv. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

W Częstochowie odbędzie się gala Polsat Boxing Night: Noc zemsty! Na ringu zaprezentują się m.in. Tomasz Adamek, Mateusz Masternak i Ewa Brodnicka. Początek o godz. 17:15. Adamek do ringu ma wejść o 22:30-23.

- Tomek jest trochę jak mój brat. Uwielbiam go - mówi Sport.pl Gus Curren, który od roku trenuje Adamka. Teraz przygotowywał go do walki z Joyem Abellem na PBN Noc Zemsty. Amerykanin przyznaje, że najbliższy rywal dysponuje mocniejszym uderzeniem niż Eric Molina, z którym 'Góral' niedawno przegrał.

- Abell to pięściarz trudny dla każdego. Czy będzie jednym z najbardziej niewygodnych dla Adamka? Teraz każda walka jest dla niego tą z najtrudniejszych, tak jest po prostu na tym poziomie. Tomek jest jednak znakomicie przygotowany, ma ścisły plan na walkę, wie czego od niego oczekuję - mówi Curren.

Transmisja dostępna w systemie pay-per-view w telewizji Polsat. Stream online na platformie ipla.tv. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.


Karta walk:

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w kategorii ciężkiej:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

o Mistrzostwo Europy WBO:

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)

Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

Transmisja dostępna w systemie pay-per-view w telewizji Polsat. Stream online na platformie ipla.tv. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Terminarz