Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018. Konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Transmisja LIVE za darmo

Kamil Stoch

Kamil Stoch (FOT. KUBA ATYS)

W poniedziałek 19 lutego o godzinie 13:30 rozpocznie się konkurs drużynowy w skokach narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. O 12:15 rozpocznie się seria próbna. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Transmisja TV w TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. Stream online za darmo na stronie sport.tvp.pl.

O 13.30 rozpocznie się walka o medal w skokach drużynowych (seria próbna o 12.15). Zdecydowanym faworytem jest Norwegia, ale mog± jej zagrozić Niemcy oraz Polska. W teorii o medal mog± powalczyć jeszcze Słoweńcy, Austriacy oraz Japończycy. Gdyby liczyć wyniki konkursu drużynowego na podstawie sobotniego indywidualnego konkursu na dużej skoczni Norwegia zdobyłaby złoto, Niemcy srebro, a Polacy br±z.

Terminarz Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu

Podobnie jak w konkursach indywidualnych, biało-czerwoni wyst±pi± w składzie Maciej Kot (19. w sobotnim konkursie), Stefan Hula (15.), Dawid Kubacki (10.) i Kamil Stoch (1.). Poza drużyn± znalazł się ponownie Piotr Żyła, który wypadał na treningach zdecydowanie najsłabiej. Sam zawodnik przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że taka decyzja Horngachera nie może dziwić, bior±c pod uwagę skoki "Wiewióra".

Główni faworyci do złota - Norwegowie - wygrali w tym sezonie wszystkie konkursy drużynowe poza jednym. Pojawi± się w składzie: Daniel Andre Tande (4. na skoczni dużej), Andreas Stjernen (8.), Johann Andre Forfang (5.) oraz Robert Johansson (3.). Poza kadr± znalazł się Anders Fannemel.

KLASYFIKACJA MEDALOWA IGRZYSK W PJONGCZANGU

Największ± niespodziankę przygotował Werner Schuster, trener Niemców. W drużynówce nie zobaczymy Markusa Eisenbichlera, który zaj±ł 14. miejsce na dużej skoczni. Zast±pi go Stephan Leyhe, który będzie skakał jako drugi. Pierwszy będzie Karl Geiger (7. miejsce), trzeci Richard Freitag (9.), a jako czwarty będzie Andreas Wellinger (2.).

Transmisja TV w TVP 1 i Eurosport 1. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online dostępny na stronie sport.tvp.pl.

Terminarz