Kwalifikacje skoków na dużej skoczni. Stream za darmo. Transmisja w TV. Relacja LIVE

Maciej Kot

Maciej Kot (FOT. KUBA ATYS)

W pi±tek 16 lutego o godzinie 13:30 rozpoczn± się kwalifikacje do sobotniego konkursu igrzysk olimpijskich w skokach narciarskich na dużej skoczni. O 12:15 rozpocznie się seria próbna. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Transmisja TV w TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. Stream online za darmo na stronie sport.tvp.pl.

Pi±tkowe kwalifikacje odbęd± się o godzinie 13:30 (najpierw o 12:15 odbędzie się seria próbna). Udział w nich weĽmie czterech reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot. Kolejny raz w rezerwie pozostał Piotr Żyła.

Terminarz Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu

- Nie mogę tutaj znaleĽć złotego ¶rodka. Na pewno mi smutno, ale taki jest sport i się z tym godzę. Nie mam pretensji do trenera, nie mam ich nawet do siebie. Robiłem swoje, ale już w trakcie sezonu było za dużo kombinowania i potem trudno się było uchwycić jakiego¶ sposobu na poprawę. Zwłaszcza gdy doszły nerwy. Nawet jak pozycja dojazdowa była ok, to cały czas nie grało. Albo mnie ci±gnęło do przodu, albo do tyłu - skomentował Żyła.

TRANSMISJA Z KWALIFIKACJI SKOKÓW NARCIARSKICH W PJONGCZANGU W TVP 1, TVP SPORT I EUROSPORT 1. RELACJA NA ŻYWO W SPORT.PL I APLIKACJI SPORT.PL LIVE

Podstawowa czwórka wybrana przez Stefana Horngachera bardzo dobrze prezentowała się podczas treningów i na dużej skoczni powalczy o poprawę wyniku z konkursu rozegranego na skoczni normalnej, gdzie Stoch zaj±ł 4. miejsce, a Hula znalazł się tuż za nim.

KLASYFIKACJA MEDALOWA IGRZYSK W PJONGCZANGU

- Bardzo dobry trening, solidne skoki. Dołożyłem nimi kolejne cegiełki do muru pewno¶ci siebie. Warunki były równe, czasami może trochę termika się pogarszała albo polepszała, ale generalnie było bardzo dobrze. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby pogoda utrzymała się do konkursu. Skaczę tutaj z pewn± łatwo¶ci±, skupiam się tylko na tym, co wymaga skupienia, a reszta wychodzi praktycznie sama - mówił Stoch po czwartkowych skokach treningowych.

TRANSMISJA Z KWALIFIKACJI SKOKÓW NARCIARSKICH W PJONGCZANGU W TVP 1, TVP SPORT I EUROSPORT 1. RELACJA NA ŻYWO W SPORT.PL I APLIKACJI SPORT.PL LIVE

Terminarz