KSW 40. Pudzianowski - Silva. Cała walka, skrót wideo [YouTube]

Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski (KSW TV/Screen)

W trzeciej rundzie Pudzianowski miał wielkie problemy. Dostał kilka potężnych ciosów. Rywal nie tylko podbił mu oko, ale był bardzo blisko zakończenia walki przed czasem. Pudzianowski pokazał wielki charakter i wygrał walkę na KSW 40 z Jay'em Silv±.

Mariusz Pudzianowski mógł być w niekomfortowej sytuacji przed swoj± walk± w KSW 40. Od miesięcy przygotowywał się do starcia z Jamesem McSweeney'em. Anglik miał jednak problemy zdrowotne. Podczas jednej z ostatnich walk doznał mikro wstrz±sów. Miał bóle głowy i inne dolegliwo¶ci. Ogłosił już nawet zakończenie kariery, ale zdecydował się wrócić do oktagonu.

Irlandzka organizacja nadzoruj±ca walki SafeMMA nie dopu¶ciła go jednak do rywalizacji. KSW musiało zatem sięgn±ć po Jay'a Silvę, którego przezornie wcze¶niej sprowadzono do Dublina. Amerykanin niedawno walczył jeszcze w kategorii ¶redniej. W ostatnim czasie jednak mocno się rozrósł i teraz wniósł na wagę 103 kg.

W pierwszej rundzie Pudzianowski zacz±ł rozbijać rywala. Kilka ciosów Polaka naruszyło Jay'a Silvę, ale momentami Amerykanin kpił sobie z ataków "Pudziana". Szczególnie w parterze, kiedy Polak próbował założyć duszenie. Silva ¶miał się i wykładał w klatce jak na plaży.

W drugiej rundzie walka również toczyła się w parterze. Mariusz Pudzianowski był zdecydowanie bardziej aktywny od rywala. Brakowało jednak konkretów. Jedno obalenie i tyle.

W trzeciej rundzie Pudzianowski miał wielkie problemy. Dostał kilka potężnych ciosów. Rywal nie tylko podbił mu oko, ale był bardzo blisko zakończenia walki przed czasem. Pudzianowski pokazał wielki charakter, wyszedł z opresji i do końca próbował zniszczyć przeciwnika.

O werdykcie zadecydowali sędziowie. Niejednogło¶n± decyzj± zwyciężył Mariusz "Pudzian" Pudzianowski. Pierwszy z sędziów punktował 29 -28 dla Pudzianowskiego, drugi nie wskazał zwycięzcy i wypunktował remis 28-28, a trzeci dał zwycięstwo Polakowi 29-28.

Po walce Mariusz Pudzianowski był tak wyczerpany, że nie był w stanie udzielić wywiadu.

Mariusz Pudzianowski - Jay Siva [Cała walka YOUTUBE]

Pudzianowski - Silva [Skrót walki na YouTube]