Losowanie europejskich pucharów. Na kogo trafiły polskie kluby?

19.06.2017 13:52
Losowanie eliminacji do Ligi Mistrzów w sezonie 2017/2018

Losowanie eliminacji do Ligi Mistrzów w sezonie 2017/2018 (uefa.com)

Legia Warszawa, Lech Poznań i Jagiellonia Białystok poznały rywali w eliminacjach do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w sezonie 2017/2018.

Po ubiegłorocznej udanej przygodzie Legii z Lig± Mistrzów warszawianie ponownie powalcz± o występ w fazie grupowej najbardziej elitarnych klubowych rozgrywek. Pierwsz± przeszkod± w II rundzie eliminacji będzie fiński IFK Mariehamn.

Zespół prowadzony przez 36-letniego trenera Petera Lundberga zajmuje obecnie 3. miejsce w fińskiej Veikkausliidze (rozgrywki w Finlandii prowadzone s± w systemie wiosna-jesień), maj±c na swoim koncie 20 punktów po 13 ligowych kolejkach. W ostatnim sezonie drużyna z małego miasteczka archipelagu Wysp Alandzkich zdobyła krajowe mistrzostwo, wyprzedzaj±c o trzy punkty najbardziej rozpoznawalny fiński klub HJK Helsinki. Mistrzostwo IFK było niemał± niespodziank±, szczególnie, że we wcze¶niejszych latach klub było stać co najwyżej na 4. miejsce.

 

Rywali poznały także Lech Poznań i Jagiellonia Białystok, które rywalizować będ± w I rundzie eliminacji do Ligi Europy. Kolejorz trafił na macedoński FK Pelister, a wicemistrzowie Polski zmierz± się z gruzińskim Dinamo Batumi.

Największym sukcesem Pelister w ostatnich latach był zdobyty w sezonie 2016/2017 puchar kraju. W 2012 roku drużyna maj±ca siedzibę w Bitoli wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej. Także ekipa Dinama powinna być spokojnie w zasięgu białostoczan. W XXI wieku Gruzini tylko raz zdołali wywalczyć możliwo¶ć gry w fazie eliminacyjnej europejskich pucharów - w sezonie 2015/2016 Dinamo odpadło w I rundzie el. LE w starciu z AC Omoni±.

Terminarz