[YouTube] Real Madryt - Manchester City. Skrót meczu. Gol WIDEO [YouTube]

Real Madryt pokonał 1:0 Manchester City i awansował do finału Ligi Mistrzów. 28 maja zmierzy się w finale w Mediolanie z Atletico Madryt. Zobacz skrót meczu na YouTube.

Pierwsze spotkanie w Manchesterze zakończyło się bezbramkowym remisem.

ZOBACZ SKRÓT SPOTKANIA

Jedyna bramka w dwumeczu padła w 20. minucie środowego rewanżu. Gareth Bale wdarł się w pole karne gości i z ostrego kąta próbował dośrodkować. Piłka odbiła się od Fernando i wpadła w długi róg myląc Joe Harta. Początkowo gola zapisano Walijczykowi, ale ostatecznie UEFA zapisała go jako samobój.

W pierwszej połowie mecz nie zachwycił. Jedyna dogodna sytuacja dla City miała miejsce w 44 minucie, kiedy Fernandinho trafił w słupek.

Po przerwie Manuel Pellegrini wpuścił na boisko Raheema Sterlinga i Kelechiego Iheanacho, ale wciąż przewagę miał Real. Szanse mieli Luka Modrić, Cristiano Ronaldo i Bale, ale albo strzelali niecelnie, albo bronił Hart.

Dopiero w końcówce goście zaryzykowali i mocniej zaatakowali. W 89. minucie ładnie z dystansu uderzył Sergio Aguero, ale tuż nad poprzeczką.

Real awansował więc nie strzelając gola w półfinałowym dwumeczu. Dla City sukcesem był już sam awans do tej fazy rozgrywek. Za rok, prowadzeni przez Pepa Guardiolę, będą mieli większe ambicje.