[YouTube] Bayern Monachium - Atletico Madryt. Skrót meczu. Bramki. Niewykorzystane karne. Zobacz wideo na YouTube

Bayern Monachium pokonał u siebie Atletico Madryt 2:1, ale to Hiszpanie zagrają w finale Ligi Mistrzów. Zdecydowała bramka zdobyta na wyjeździe przez Anotnie Griezmanna. 9. trafienie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów dołożył Robert Lewandowski. Zobacz skrót na YouTube.

Po porażce 1:0 w Madrycie Bayern przede wszystkim nie mógł pozwolić sobie na utratę bramki na własnym boisku. Każde trafienie ekipy Diego Simeone oznaczało, że gospodarze musieli odpowiedzieć dwoma. Ta sztuka piłkarzom Pepa Guardioli się nie udała.

ZOBACZ SKRÓT MECZU BAYERN - ATLETICO

Jednak nim się to stało, Bawarczycy grali niezłe zawody. Liderzy Bundesligi zdominowali Atletico od pierwszych chwil. W 19. minucie Jerome Boateng znakomicie zagrał do wybiegającego Thomasa Mullera, ale ten zamiast sam skończyć akcję zagrał od Lewandowskiego. Polak był w trudnej sytuacji i przestrzelił. Swoją okazję miał jeszcze Franck Ribery, ale jego uderzenie z dystansu obronił Oblak.

Nie udało się z gry, udało się po stałym fragmencie - w 30. minucie Xabi Alonso podszedł do rzutu wolnego. Jego uderzenie z 20. metra odbiło się od Jose Marii Gimeneza, kompletnie zmyliło Oblaka i wpadło do siatki. Ekipa Guardioli mogła przed przerwą podwyższyć na 2:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Muller.

W drugiej połowie obraz gry wyraźnie się nie zmienił. Dominował Bayern, a goście agresywnie się bronili.

Kluczowym wydarzeniem tego spotkania była 54. minuta spotkanie. Atletico przeprowadziło kontrę - Fernando Torres idealnie zagrał do Griezmanna, ten znalazł się sam na sam z Manuelem Neuerem, wyczekał go i wyrównał stan meczu. Od tego momentu Bayern potrzebował dwóch bramek, by awansować do finału.

Bawarczyków było stać tylko na jedno trafienie. W 75. minucie na 2:1 strzelił Lewandowski, który wykorzystał niebywale przytomną asystę głową Arturo Vidala. Gospodarze naciskali do końca, ale dobrze w bramce ekipy Simeone spisywał się Oblak.

W drugim półfinale w środę Real Madryt zagra u siebie z Manchesterem City. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym wynikiem. Początek o godz. 20:45. Relacja w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE. Tu jest Twój live.