Gdzie obejrzeć Agnieszka Radwańska - Laura Siegemund? Relacja NA ŻYWO. Stream!

Mecz Agnieszka Radwańska - Laura Siegemund o 18:00 w sobotę. Transmisja TV na TVP Sport. Relacja na żywo na Sport.pl. Stream Online na sport.tvp.pl

Rozstawiona z numerem pierwszym Agnieszka Radwańska (WTA 2) awansowała do półfinału turnieju w Stuttgarcie. Polka pokonał Czeszkę Karolinę Pliskovą (WTA 18) w dwóch setach 6:2, 7:6 (10-8). W sobotę o godz. 18 zagra o finał z kwalifikantką Laurą Siegemund. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Było to szóste spotkanie tych zawodniczek - wszystkie wygrała Radwańska, nie oddając przeciwniczce nawet seta. Najbliżej wygrania partii zajmująca 18. miejsce w rankingu WTA Czeszka była właśnie w piątek. W drugim secie prowadziła 4:2, ale nie utrzymała przewagi, a w zaciętym tie-breaku obroniła cztery piłki meczowe.

Dzień wcześniej 27-letnia Polka wygrała z Niemką Andreą Petkovic 1:6, 6:1, 6:2. W pierwszej rundzie miała wolny los.

Rywalką Radwańskiej w półfinale będzie Laura Siegemund. Niemka musiała przejść kwalifikacje, a w turnieju głównym wyeliminowała trzy zawodniczki, w tym Rumunkę Simonę Halep (nr 4) i Włoszkę Robertę Vinci (nr 6). Ze sklasyfikowaną na 71. pozycji na liście WTA i starszą o rok przeciwniczką tenisistka z Krakowa zmierzyła się tylko raz, w... 2006 roku w niemieckim Biberach, odnosząc zwycięstwo po trzysetowej walce.

W ubiegłym roku Radwańska odpadła w Stuttgarcie już w pierwszej rundzie, po porażce z Włoszką Sarą Errani. Tytułu broni Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber (nr 2), która w drugim półfinale zagra z Czeszką Petrą Kvitovą (nr 5).

W drugim półfinale zmierzą się rozstawiona z dwójką Angelique Kerber z Petrą Kvitovą (turniejowy numer pięć). Początek tego meczu o godz. 13.30.

Udział w półfinale turnieju w Stuttgarcie wart jest 30 tys. euro. Finalistka otrzyma 56 tys. euro, a zwyciężczyni 104 tys. euro i najnowsze Porsche 718 Boxster.