Wojciech Szczęsny w meczu Real - Roma. Kapitalne interwencje Polaka [YouTube]

Wojciech Szczęsny popisał się kilkoma wspaniałymi interwencjami w meczu Real Madryt - AS Roma. Nie udało mu się jednak uchronić Romy przed porażką 0:2 i w ćwierćfinale zagra Real Madryt. Zobacz interwencje Szczęsnego na YouTube.

"Wspaniałe interwencje przez cały mecz, bronił strzał za strzałem", "Swoimi interwencjami utrzymywał zespół w grze" - tak oceniany jest Wojciech Szczęsny po rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Roma przegrała z Realem 0:2, Szczęsny dał się pokonać w 65. i 68. minucie.

Zobacz interwencje Szczęsnego

Pierwszą bramkę dla "Królewskich" zdobył Cristiano Ronaldo, a drugą James Rodriguez. Real wygrał dwumecz z Romą 4:0 i wyeliminował włoską drużynę z Ligi Mistrzów. Piłkarze Realu awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Losowanie par odbędzie się 18 marca.

Szczęsny przez cały mecz zachwycał interwencjami. Zanim wpuścił pierwszego gola, zatrzymał osiem strzałów rywali, czym pobił rekord Romy. To, że Szczęsny rozegrał dobry mecz widać też w ocenach.

Od goal.com Polak dostał trzy gwiazdki na pięć możliwych. "Wspaniałe interwencje przez cały mecz, bronił strzał za strzałem, ale w końcu gospodarze zdołali go pokonać" - czytamy w uzasadnieniu serwisu, który jeszcze sześciu innym graczom Romy dał po trzy gwiazdki. Najwyżej ocenił Mohameda Salaha, na trzy i pół gwiazdki.

Włoski serwis Calciomercato.com ocenił Szczęsnego za mecz z Realem na 6,5 punktu w skali 1-10 chwaląc za obronione uderzenia, ale jednak za wpuszczone bramki punkty mu odjęto.

Na 6,5 występ Szczęsnego ocenił też dziennik "Il Massagero". "Swoimi interwencjami utrzymywał zespół w grze. Bronił strzały Modricia, Ronaldo z prawej i lewej strony. W drugiej połowie nie mógł skapitulował przy strzałach Ronaldo i Jamesa Rodrigueza" - czytamy w uzasadnieniu.

Dzień Kobiet VS. futbol, polski sędzia w hicie i totalne pudła, czyli echa po Lidze Mistrzów [MEMY]