Sport.pl

Polska - Francja: piłka ręczna. Transmisja meczu w TV i live w internecie

tok
18.01.2016 22:07
A A A
Tauron Arena. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej

Tauron Arena. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej (MICHAL LEPECKI)

Mecz Polska - Francja w ME piłkarzy ręcznych odbędzie się 19 stycznia o 20:30. Transmisja TV na żywo w Polsacie i Polsacie Sport. Relacja na żywo na Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE. Stream online na platformie Ipla.tv.

Mistrzostwa Europy w aplikacji Sport.pl LIVE! [SPRAWD¬]

 

Był horror z Serbi±, był też z Macedoni±. I tym razem też z happy endem. Polacy pokonali w niedzielę w Krakowie Macedonię 24:23 w drugim meczu mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych i maj± pewnie wyj¶cie z grupy co najmniej z dwoma punktami. We wtorek o 20:30 o zwycięstwo w grupie zagraj± z najlepsz± drużyn± ¶wiata, Francj±.

 

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU POLSKA - FRANCJA

 

Polacy mecz z Macedoni± rozpoczęli jeszcze gorzej niż z Serbami. Wprawdzie pierwszego gola z rozegrania zdobył już po kilkudziesięciu sekundach Michał Jurecki, ale na kolejn± bramkę z tej pozycji trzeba było czekać do... 29. minuty! Biało-czerwoni grali w ofensywie przewidywalnie, rywale nie mieli pomysłu z rozpracowaniem ich akcji. Do tego nie wykorzystywali idealnych sytuacji przez co szybko zmienieni zostali skrzydłowi Przemysław Krajewski i Michał Daszek.

 

Naszej drużynie nie szło też w obronie. Macedończycy perfekcyjnie przygotowywali akcje pod Kirila Lazarowa czy Filipa Mirkulovskiego i z łatwo¶ci± oszukiwali polsk± defensywę. Nasz zespół przez 10 minut nie zdobył gola i ze stanu 2:1 w 16. min zrobiło się 2:6. Powiało optymizmem, gdy podania zaczęły dochodzić do kołowego Kamila Syprzaka. To jego trafienia (5 goli przed przerw±, w tym cztery w pięć minut) oraz bramki z zabiegaj±cego na koło Adama Wi¶niewskiego pozwoliły zniwelować stratę.

 

W przerwie w szatni Polacy pewnie znów powiedzieli sobie, że tak dalej być nie może, bo - podobnie jak w pi±tek - na boisko wyszedł inny zespół. A ponad 14 tysięcy gardeł ¶piewaj±c "Jeste¶my z wami, Polacy, jeste¶my z wami" dało dodatkowe siły. Michał Jurecki przypomniał sobie, że potrafi przedzierać się jak tur, a Sławomir Szmal, że umie bronić w nieprawdopodobnych sytuacjach, także karne Lazarowa. Do tego wyższa obrona dwoiła się i troiła, by powstrzymać rywali.

 

TRANSMISJA TV Z MECZU POLSKA - FRANCJA W POLSACIE I POLSACIE SPORT. RELACJA NA ŻYWO W SPORT.PL I APLIKACJI SPORT.PL LIVE. STREAM ONLINE NA PLATFORMIE IPLA.TV.

 

Zobacz więcej na temat:

  • 1