TRANSMISJA Polska - Niemcy NA ŻYWO. Gdzie Transmisja? Oglądaj za darmo

Mecz Polska - Niemcy w eliminacjach do Rio 2016 odbędzie się 8 stycznia o 20:00. Transmisja TV w TVP1 i TVP Sport. Stream online na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Po zwycięstwie 3:0 nad Belgami polscy siatkarze zapewnili sobie grę w półfinale kwalifikacji olimpijskich w Berlinie. Dzisiaj o 20.30 zagrają z Niemcami o pierwsze miejsce w grupie.

POLSKA - NIEMCY. RELACJA I WYNIK NA ŻYWO

Na autostradę do półfinału Polacy wjechali dzięki inauguracyjnemu zwycięstwu 3:1 nad Serbami we wtorek. W czwartek tylko postawili kropkę nad i, pokonując najsłabszych w turnieju Belgów. Biało-czerwoni znów zagrali dobre spotkanie, a trener Stéphane Antiga dał odpocząć Mateuszowi Mice, którego zastąpił Rafał Buszek. Sztab szkoleniowy rotuje składem, bo do niedzieli Polacy rozegrają jeszcze trzy mecze, dzień po dniu. W tym najważniejsze - zwycięstwo w sobotnim półfinale zapewni awans na łatwiejszy od europejskiego kwalifikacyjny turniej interkontynentalny w Japonii, wygrana w niedzielnym finale da bezpośrednią promocję do Rio de Janeiro. - Dlatego ważne, że z Belgami mecz trwał tylko trzy sety - cieszył się Antiga.

Sytuacja w grupie A jest już jasna. Do półfinału awansowali biało-czerwoni i Niemcy, którzy nie stracili jeszcze seta. W piątek o godz. 20 obie reprezentacje zagrają o pierwsze miejsce i rywala z drugiego miejsca z grupy B. Polacy i Niemcy w momencie rozpoczęcia meczu będą wiedzieli, na kogo trafią w półfinale, bo spotkania grupy B odbędą się wcześniej. Faworytem w drugiej grupie są Francuzi (w piątek grają jeszcze z Bułgarią), a pewna awansu jest Rosja. - Możemy pokonać Francję, ale lepiej zagrać z nimi dopiero w finale - mówi Antiga. - Przyjechaliśmy wygrać turniej, a chcąc to zrobić, musimy pokonać każdego. Nie patrzymy na to, z kim zagramy - dodaje Michał Kubiak, kapitan naszej reprezentacji.

Transmisja z meczu Polska - Niemcy na kanale TVP1 i TVP Sport. Stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.