Polska - Iran na PŚ siatkarzy 2015. Jak i kiedy zagramy? Gdzie obejrzeć?

Polska - Iran to kolejny mecz Pucharu Świata siatkarzy. Kiedy grają i gdzie można go obejrzeć?

Reprezentacja Polski w siatkówce mecz 4. kolejki Pucharu Świata rozegra w nocy z piątku na sobotę o 5:10. Rywalem będzie mocna reprezentacja Iranu.

We wtorek przefrunęli nad wątłą Tunezją, nie stracili seta. W środę musieli wkładać w niemal każde zbicie maksimum mocy, by powalić muskularnych Rosjan - też się udało, wygrali 3:1. W czwartek chyba odczuwali skutki bijatyki z poprzedniego dnia, bo z niższymi i uprawiającymi bardziej wyrafinowaną siatkówkę Argentyńczykami zagrali przeciętnie - ale znów zdołali wygrać 3:1.

Trzy kompletnie odmienne wyzwania, trzy zakończone pełnym powodzeniem. Bez zbędnych tie-breaków, które odbierają punkty i siły - fizyczne oraz mentalne. Owszem, Polacy przeżyli w czwartek zapaść. Trwała niemal półtora seta, wywołały ją m.in. dyskusyjne wybory rozgrywającego Fabiana Drzyzgi - przez skręcenie kostki Grzegorza Łomacza niemogącego odpocząć w żadnej akcji. Ale podczas japońskiego maratonu sztuka polega właśnie na tym, żeby słabość okazywać w chwilach bezpiecznych i ją przezwyciężać, a przechodzić samych siebie w starciach najbardziej wymagających. Zaliczani do grona faworytów Rosjanie oraz Irańczycy małe kryzysy miewali nawet w meczach ze wspomnianą Tunezją - pierwsi wymęczyli wygraną w jednym secie do 25, drudzy seta oddali.

Bilans jeszcze bliższy ideału niż Polacy mają jedynie Amerykanie, którym jednak harmonogram gier podarował najlżejszy początek turnieju - mecze z Australią, Japonią i Kanadą. Na nich najcięższe wyzwania spadną na finiszu. Kiedy będą wymordowani dwoma tygodniami skakania, w odstępie 24 godzin zderzą się z Polską i Rosją.