Finał Pucharu Polski. Wynik meczu Legia Warszawa - Lech Poznań. Podsumowanie. Relacja

Po pełnym emocji meczu Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 2:1 i sięgnęła po 17. w historii klubu Puchar Polski. Mecz lepiej zaczęli piłkarze Macieja Skorży, którzy w pierwszej połowie byli drużyną wyraźnie lepszą. Jednak to mistrz Polski ostatecznie mogli się cieszyć z trofeum.

Rozgrywany na Stadionie Narodowym mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Lecha. W 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Douglas'a piłkę do własnej bramki skierował Tomasz Jodłowiec, który niefortunnie interweniował plecami.

Podopieczni Macieja Skorży zdecydowanie przeważali na boisku, nie pozwalali mistrzom Polski na rozwinięcie skrzydeł. Mimo słabej dyspozycji legioniści zdołali wyrównać, a za samobójczego gola zrehabilitował się Jodłowiec. Dziesięć minut po utracie bramki defensywny pomocnik, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kucharczyka, pokonał niepewnie grającego Gostomskiego.

Jeszcze w pierwszej połowie za bezproduktywnego Guilherme na boisku pojawił się Michał Żyro. Po zmianie stron to Legia była drużyną dyktująca warunki. Dziesięć minut po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się doświadczony Marek Saganowski, który wykorzystał podanie Tomasza Brzyskiego i zamieszanie w polu karnym.

Pod koniec spotkania czerwoną kartkę obejrzał Douglas, który w walce o górną piłkę uderzył łokciem w twarz Michała Żyro. Pomocnik Legii długo nie podnosił się z murawy. Za niego na murawie pojawił się Jakub Kosecki.

Po ostatnim gwizdku arbitra piłkarze Legii cieszyli się wspólnie z zawodnikami, którzy nie zmieścili się w kadrze, a zawodnicy Lecha długo nie mogli pogodzić się z porażką.