Sport.pl

Jastrzębski sprowadził nowego rozgrywającego, co będzie z Grzesiem Łomaczem?

W dzisiejszym odcinku serialu "Transfery w Pluslidze" przedstawimy również kolejny nabytek Resovii Rzeszów.

Do tej pory Jastrzębski Węgiel jeszcze swoich zamiarów transferowych nie ujawniał, choć należało się spodziewać, że po mocno rozczarowującym sezonie ligowym, klub będzie szukał wzmocnień. Pierwsze już znalazł. W środę ogłoszono, że nowym rozgrywającym w Jastrzębiu będzie 32-letni Włoch Giacomo Jack Sintini. Siatkarz ma swoim koncie 45 występów reprezentacji kraju, mistrzostwo Europy z 2005 roku, mistrzostwo Włoch z 2006, Superpuchar Włoch 2003 i 2006, Puchar CEV 2006 oraz Challenge Cup 2010. Poprzedni sezon spędził w barwach Yoga Forli, wcześniej występował w takich potęgach jak Sisley Treviso, Lube Banca Macerata czy rosyjski Lokomotiwu Biełgorod.

Dorobek imponujący i w normalnych okolicznościach należałoby tylko pogratulować transferu, ale stawia on niestety pytanie co do przyszłej roli w klubie Grześka Łomacza. Nie ma co ukrywać, że tak doświadczonego gracza z Włoch, który dodatkowo cieszy się sympatią trenera Bernardiego (który sam przedłużył swój kontrakt z klubem dzień wcześniej) raczej na ławkę rezerwowych by nie sprowadzono. A to oznacza, że więcej czasu zacznie na niej spędzać Grzegorz Łomacz, który na dzień dzisiejszy zostaje w klubie. Co o tym wszystkim myślicie?

W środę o swoim kolejnym wzmocnieniu poinformowała również Asecco Resovia Rzeszów. Nowym przyjmującym został 26-letni reprezentant USA, Paul Lotman. Siatkarz ostatni sezon spędził w lidze włoskiej, jest też regularnie powoływany do kadry, a więc bliższa okazja do przyjrzenia się Paulowi nadarzy się już wkrótce, kiedy Polska będzie mierzyć się ze Stanami w rozgrywkach Ligi Światowej. Chyba będzie się komu, ekhm, przyglądać.

Paul Lotman

No to nam się coraz bardziej międzynarodowo robi w tej Pluslidze. Podoba Wam się taki trend?

P.S. Giacomo - nigdy nie będziesz Davidem Hasselhoffem.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu
  • Pochettino zostawił piłkarzom Tottenhamu ostatnią, wzruszającą wiadomość Pochettino zostawił piłkarzom Tottenhamu ostatnią, wzruszającą wiadomość