Sport.pl

Eric Abidal ma guza wątroby

Dzisiaj operacja.

O chorobie francuskiego zawodnika Barcelony wiadomo było od wtorku. W środę potwierdzono oficjalnie, że chodzi o nowotwór, dziś piłkarz będzie operowany. Do czasu operacji nie można stwierdzić jaki charakter ma guz. Eric Abidal jest w dobrej formie, dobre są także rokowania - powiedział Josep Fuster Obregon, lekarz opiekujący się obrońcą Blaugrany w klinice w Katalonii.

Wieść o chorobie Abidala poruszyła środowisko sportowe i kibicowski wyzołując lawinę słów otuchy, pociechy i wsparcia. "Wszystko pójdzie dobrze, zasługuje na to" - napisał Andres Iniesta. "Jesteśmy z tobą. Jesteś silny i przezwyciężysz chorobę" - wtórował mu Carles Puyol. "Cóż za smutna wiadomość, guz wątroby! Módlmy się za niego! Niech Bóg cię błogosławi!" - apelował Kaka.

Pięknym gestem zakończył się wczorajszy mecz pomiędzy Realem Madryt a Olympiqiem Lyon. Po ostatnim gwizdku zarówno zawodnicy Królewskich, jak i piłkarze z Lyonu ubrali koszulki z hasłem "Animo Abidal" - "Odwagi, Abidal". Chcieli uczynić to już przed meczem, jednak UEFA nie wyraziła zgody.

Lisandro Lopez

Real MAdryt

Lisandro Lopez

Los Abidala poruszył także bardzo żywo nasze Czytelniczki. Piszecie do nas w bardzo ciepłych słowach o francuskim obrońcy, życząc mu jak najszybszego powrotu do pełnego zdrowia. agawyc zachęca do udziału w akcji wysyłania meli z życzeniami dla Erica na oficjalnej stronie Barcelony. Dziękujemy także q10 za zaalarmowanie nas w sprawie Erica, no i oczywiście życzymy mu wszystkiego najlepszego.

Więcej o: