Sport.pl

Massa i Alonso na rollercoasterze

I nie jest to żadna metafora ich poczynań w sezonie, formy bolidu czy ewolucji wzajemnej relacji. Oni po prostu wsiedli i pojechali kolejką górską. A my mamy to na taśmie.

 

 

 

 

Jak doniosła nam ola144, kierowcy mogli przerwać rutynę czwartkowych spotkań PR-owych  wybierając się do Parku Tematycznego Ferrari mieszczącego się w okolicach toru w Abu Zabi, gdzie w ten weekend rozstrzygną się losy mistrzowskiego tytułu. Główną atrakcją tegoż jest podobno najszybszy rollercoaster świata, który może rozpędzić się do prędkości 240 km/h. No to jedziemy:

 

 

 

 

Jak widać, kierowcy Ferrari obrali dwie odmienne strategie przejazdu. Rozochocony do granic Bejbi zaczął krzyczeć zanim jeszcze kolejka ruszyła z miejsca, a w trakcie jazdy na sekundy tylko stracił rezon by później zacząć szaleńcze wymachiwanie rękami i zaciesze. Fernando postanowił mimo wszystko zakozaczyć, ze spokojna miną i uśmiechem z delikatną nutką nerwowości czekał na start kolejki. A potem, łuuup, szczęka zafalowała, Alonso z przerażeniem złapał się barierki, a przez jego głowę musiała przelecieć myśl, że na co mu to Ferrari i że mógł być w tym czasie na pikniku z Nickiem Heidfeldem.

 

 

A nam generalnie podoba się koncepcja akcji promocyjnych w wesołym miasteczku. Nie jesteśmy pewne czy do Parku Tematycznego Ferrari mają wstęp inni kierowcy, ale zamarzyła nam się relacja z wizyty Bobby'ego w tunelu strachu, Nico Rosberga w salonie luster albo Marka Weberra w...ekhm...

 

 

 

ABU DHABI, UNITED ARAB EMIRATES - NOVEMBER 11:  (L-R) F1 World Championship contenders Sebastian Vettel of Germany and Red Bull Racing, Fernando Alonso of Spain and Ferrari, Lewis Hamilton of Great Britain and McLaren Mercedes and Mark Webber of Australia and Red Bull Racing share a joke as they pose for a photograph at the drivers press conference during previews to the Abu Dhabi Formula One Grand Prix at the Yas Marina Circuit on November 11, 2010 in Abu Dhabi, United Arab Emirates.  (Photo by Paul Gilham/Getty Images)

 

 

...zaczarowanym zamku?

 

 

ruby blue

 

Więcej o: