Polska - Brazylia: ciachowe konfrontacje na szczycie

Skończyły się żarty, przelewki, płoty i śliwki robaczywki. Michael Jackson powiedziałby: This is it!. My mówimy: To jest Braazyliaa!

Nie spodziewałyśmy się takich emocji już w tak wczesnym etapie rozgrywek. Co zrobimy, rękawicę trzeba podjąć. Takąż samą rzucamy teraz naszym siatkarzom i ich dzisiejszym przeciwnikom. Zobaczcie kto wyjdzie z tarczą z naszych krwiożerczych konfrontacji.

1. Ciacho na mundialu nieobecne

Brazylia: Ricardo Garcia

Polska: Łukasz Kadziewicz

Panowie zaczęli z wysokiego "C".  Kadziu to jednak Kadziu i bynajmniej nie z patriotycznego obowiązku, wygrywa nam pierwszego seta.

2. Ciacho z brodą

Brazylia: Lukas Saatkamp

Lucas SaatkampLucas Saatkamp wikipedia.org

Polska: Marcin Możdżonek

Lucas SaatkampFot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Jakkolwiek Marcin urzekał nas zawsze swoją skromnością i uroczą nieśmiałością, do jego leśnego imidżu nie jesteśmy przekonane. Tajemniczość i pociągająca dzikość zarośniętego lica Lucasa daje jego drużynie wyrównującego seta.

3. Ciacho z grzybem na głowie

Brazylia: Vissoto

VissotoVissoto herosi.eu

Polska: Michał Winiarski

Michał Winiarski mógłby mieć purchawkę jeżowatą na głowie a i tak będzie piękny. Prowadzimy 2:1.

4. Telenowela z główną bohaterką nie mieszkającą w metropolii

Brazylia: Maria z Przedmieścia

Vissotointernet

Polska: Szpilki na Giewoncie

Vissoto

Propozycja z Brazylii mimo, że jest jedną z telenowel naszego dzieciństwa, dostaję minus na starcie za oszustwo, bo tak na prawdę jest z Meksyku. Serial, który zabrał nam transmisję z Polsatu otwartego i tak przegrywa w blokach, nawet jeśli w roli Giewontu wystąpiłyby pośladki Fernando Torresa. Remis

5. Słodka focia z pucharem

Brazylia:

Leandro Vissotto Neves i Theo LopesLeandro Vissotto Neves i Theo Lopes AP/Itsuo Inouye

Polska:

Polscy siatkarzePolscy siatkarze internet

Pocałunek Bartka Kurka daje nam zwycięstwo w tie-breaku. Było ciężko, były emocje, ale się udało. Obyśmy mogły to samo napisać dziś późnym wieczorem. Do boju!