Ciachowy Słownik - część trzecia

Przed Wami kolejna porcja wiedzy niezbędnej do zrozumienia skomplikowanego świata ciachowo-sportowego. Jeśli zawsze zastanawiało Was, co to takiego może być "efekt Boruca", co tak naprawdę oznacza "na Cassano" i głowiłyście się nad rozszyfrowaniem skrótu "JT&FL", to poniższe wydanie Ciachowego Słownika jest specjalnie dla Was, drogie Panie. Wszak grzechem byłoby tego nie wiedzieć. Dzisiejsza część sponsorowana jest przez użyczającego swego wizerunku wprost z okładki autobiografii - Jamiego Carraghera.  

NA CASSANO - jeden ze sposobów celebracji zwycięstwa w meczu piłki nożnej, inaczej bezwarunkowy odruch, będący wyrazem ekshibicjonizmu, polegający na pozbywaniu się kolejnych części garderoby (w pierwszej kolejność koszulki) w akcie niczym niezmąconej radości, ku niepisanej uciesze żeńskiej części widowni. Instytut naukowy ciacha.net prowadzi warsztaty na całym świecie w celu spopularyzowania owego zjawiska.

EFEKT BORUCA - następuje w momencie, kiedy po zdobyciu początkowo doskonałej, budzącej podziw i uznanie pozycji społecznej (wiązanej też z formą sportowca) wskutek drastycznych zdarzeń losowych (jak alkoholowe wybryki, porzucenie żony i dziecka lub pobicie kolegi z drużyny; bardziej pamiętliwi dorzucą tu i inne grzechy) niespodziewanie, nagle i wyjątkowo boleśnie ulega spadkowi, pomniejszeniu lub nawet w skrajnych wypadkach zaniku jakość gry dotkniętego syndromem. Pomimo rozlicznych badań nie wynaleziono jeszcze antidotum na "efekt Boruca ".

JT&FL - relacja o dużym stopniu zażyłości pomiędzy dwoma osobnikami płci męskiej, otwarcie zadeklarowanymi jako heteroseksualni. Mężczyźni uwikłani w kontakt typu JT&FL spędzają ze sobą większość swojego wolnego czasu, publicznie okazują wobec siebie czułości i nie kryją swojej wzajemnej, ponadprzeciętnej sympatii, budząc tym samym zaniepokojenie pośród dużej części społeczeństwa, . Skrót pochodzi od imion dwójki graczy klubu piłkarskiego, Chelsea Londyn - Johna Terry'ego i Franka Lamparda, pomiędzy którymi więź typu JT&FL pojawiła się w wybitnie nasilonej formie.

Przypominamy, że jeśli są jakieś słowa bądź wyrażenia stricte związane ze światem ciachowym, których znaczenie chciałybyscie wyjaśnić, a może nie do końca pojmujecie - nie łamcie nad nimi swoich młodych, niewinnych główek. Profesorki w różowych togach z instytutu naukowego ciacha.net są po to, by ratować świat od niewiedzy. Pod adresem ciachowyslownik@gazeta.pl - czekamy na wasze propozycje słownikowych haseł.

Marina

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.