Królowa Victoria

14.04.2009 13:09
Victoria Beckham

Victoria Beckham (BIGPICTURESPHOTO/Forum)

Zawsze wiedziałyśmy, że Becks to prawdziwy król. Jeżeli nie imperator murawy, to przynajmniej władca absolutny naszych serc. Zawsze też byłyśmy świadome, iż jego małżonka ma iście królewskie zapędy. Dlatego wiadomość, że chce ona kupić sobie średniowieczny zamek w sercu Mediolanu, nie zrobiła na nas najmniejszego wrażenia.

 

 

 

 

Zamek nazywa się Castello Sforzesco, mieści się w centrum Mediolanu i jest symbolem miasta. Czyli coś w sam raz dla Victorii, która oświadczyła, że czuje się już w pełni mediolanką i ma dosyć ciągłego przebywania w hotelach. No tak, rozumiemy Cię, Victorio, przecież nie od dziś wiemy, że do tych hoteli to chamstwo się zjeżdża z całego świata, kasza niedogotowana...

 

Zapewne nie inaczej jest w hotelu Armaniego, który buduje się przy mediolańskiej Via Manzoni, i w którym Beckhamowie mieliby zająć całe piętro. 8 tysięcy euro za noc i niedogotowaną kaszę - my też wolałybyśmy zamek na własność.  

 

Zwłaszcza, że w zamku tym znajduje się m.in. ostatnie, niedokończone dzieło Michała Anioła - Pieta Rondanini, bezcenne freski Bramantina oraz kolekcje sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. A wszystko to - urządzone zdaniem Victorii zgodnie z zaleceniami feng shui, którymi fascynuje się ona ostatnio.

 

Już wyobrażamy sobie Posh i Becksa, podczas romantycznej kolacji w mrocznej sali o gotyckim sklepieniu, podziwiających zabytkowe freski migoczące w blasku świec.

 

Niestety, naszych i Victorii zachwytów nie podzielają władze miasta, dla których państwo Beckham w Castello Sforzesco są tym, czym dla nas byliby niedoszli państwo Majdan na Wawelu.

 

I chyba nie pomogą ani łzy Victorii, ani bramki strzelane przez Davida dla Rossonerich, ani nawet opanowane do perfekcji prze Cesarzową wszystkich WAG tupanie nóżką - i Castello Sforzesco pozostanie najprawdopodobniej tym, czym jest - czyli historycznym symbolem miasta i galerią sztuki. Z drugiej strony, czy nie lepiej brzmiałoby na Wikipedii hasło: "Castello Sforzesco - siedziba rodowa króla Davida i królowej Victorii, po 2012 przemieniona w muzeum Davida Beckhama"?

 

rybka

Skomentuj:
Królowa Victoria
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz
  • sprint drużynowy st. dow. K
  • sprint drużynowy st. dow. M
  • 4 x 6 km sztafeta K