Sport.pl

Zimowe podsumowanie ciachowe: w Zakopanem tryumfy Loitzla i Schlierenzauera, w Ruhpolding Sikora traci koszulkę lidera

Czyli naszych kiepskich rymów i sprawozdań z aren weekendowych zmagań w śniegu ciąg dalszy.

 

 

1. Co nas cieszy: To, że mimo spustoszenia jakie w skoczkach narciarskich norweskiej przede wszystkim nacji spowodowały obawy przed zakopiańskimi dziewczynami/klubami/alkoholem/nieślubnymi dziećmi (inne potrzebne dopisać), ktoś oprócz kadry C skoczków z Kazachstanu jednak do naszego pięknego polskiego miasta na zawody się pofatygował. Zresztą nie byle kto, bo oglądać w akcji na Wielkiej Krokwi było nam dane, między innymi: lidera ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata Simona Ammanna, ulubieńca zakopiańskiej (i ciachowej zresztą też) publiczności Martina Schmitta, no i wreszcie dwóch Austriaków w absolutnie szczytowej formie, Wolfganga Loitzla i Gregora Schlierenzauera.  Cała czwórka spisała się w Zakopanem wybornie, a szczególne brawa należą się austriackiemu  duetowi, który na zmianę tryumfował w obydwóch zawodach. A więc jednak się dało (panowie Norwegowie), bez zysków strat w ludziach.

 

2. Co nas cieszy mniej, a wręcz martwi: Tomasz Sikora po dwóch nie tak udanych jak ostatnim razem startach stracił żółtą koszulkę lidera na rzecz Norwega Emila Hegle Svendsena, który najwyraźniej robi wszystko, żebyśmy przestały go lubić.  Inny nasz orzeł z Wisły skrzydła odzyskał połowicznie, bo 8. i 12. lokaty odrodzeniem się Feniksa z popiołów raczej nazwać nie można.

 

3. Z cyklu nasze inne błyskotliwe obserwacje: Wspomniany Emil poza wyśmienitą formą i na nowo odzyskaną koszulką lidera, zaprezentował coś na kształt mikro-wąsa, który, o ile mikro pozostanie, raczej nam nie przeszkadza. W skokach zaś, spoglądając drugim okiem na Puchar Kontynentalny (bo nawet nie podejrzewacie, jak dalece sięga nasze zainteresowania tą dyscypliną) odkryłyśmy w osobie zwycięscy sobotniego konkursu całkiem interesujące ciacho. Jego imię to Christian Ulmer, narodowość niemiecka, a twarz taka:

 

 

 

A kiedyś myślałyśmy, że sporty zimowe są mało atrakcyjne.

 

ruby blue

Więcej o:
Skomentuj:
Zimowe podsumowanie ciachowe: w Zakopanem tryumfy Loitzla i Schlierenzauera, w Ruhpolding Sikora traci koszulkę lidera
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX