Sport.pl

Sportowy alfabet Freddiego Ljungberga: od A do Z

Freddie Ljungberg, czyli powszechnie szanowane, może i kochane, a nierzadko też nieprzyzwoicie wręcz uwielbiane oraz jedno z największych - Ciacho przez duże "c" również doczekało się streszczenia swojej osoby w kilkudziesięciu literach alfabetu. Po raz kolejny, oddajemy mu hołd za niezliczone zasługi dla całej ludzkości (w głównej mierze kobiecej jej części) i świata.

 

 

Ale po kolei:

 

A jak Anara Atanes, czyli modelka, która porzuciła Ljungberga dla Kierana Richardsona. Mimo że sprawiła mu niemało przykrości, dzięki niej ucięły się spekulacje na temat homoseksualizmu Fryderyka.

 

B jak Beckham, do którego ciągle jest porównywany ze względu na dużą dbałość o wygląd i doskonale dobraną garderobę, jednak my dostrzegamy dwie zasadnicze różnice: po pierwsze nasz Freddie raczej lepiej radzi sobie na boisku, a po drugie, co nas cieszy najbardziej, nie ma swojej Victorii.

 

C jak Calvin Klein - to właśnie twarzą (a raczej ciałem/pupą/torsem) tej marki został niegdyś nasz niebieskooki Freddie, a zdjęcia w bieliźnie z tejże sesji niejednokrotnie przyprawiały nas o szybsze bicie serca.

 

D jak Debiut w seniorskiej kadrze narodowej, który Ljungberg zaliczył 24 stycznia 1998 roku w meczu z USA. Tutaj musimy zadać sobie pytanie, wtedy nas tam nie było, by w tak uroczystej chwili potrzymać Freddiego za rękę.

 

E jak Ericsson Ole, trener pierwszego klubu Ljungberga - Halmstads BK. Facet, który miał największy wpływ na to, że mogliśmy oglądać Freddiego biegającego w korkach po angielskich i amerykańskich boiskach .- To on sprawił że to, co robię, staram się robić jak najlepiej tylko potrafię - mówił niegdyś w wywiadzie dla szwedzkiej prasy nasz gwiazdor.

 

F jak "Fast Freddie", czyli "Szybki Freddie" przydomek, który zyskał po zdobyciu wraz z Arsenalem Londyn Pucharu Anglii ze względu na błyskawiczne tempo poruszania się po murawie.

 

G jak gole, a nasz ulubieniec zdobył ich niemało (Halmstads BK - 10, Arsenal Londyn - 46, West Ham United - 2, reprezentacja -14).

 

H jak Halmstads BK - w tym szwedzkim klubie w wieku 17 lat, rozpoczął swoją karierę Ljungberg i przez 4 lata cieszył w ich barwach oczy młodych (i nie tylko) Skandynawek.

 

I jak Idole - choć dla wielu z nas to on jest idolem, on sam podziwia przede wszystkim...Sokratesa, zaś w kategorii gwiazd sportu jest nim Pele. Z gwiazd muzycznych - i tu znów jesteśmy zaskoczone - Pink.

 

J jak Jakobsson Salong, czyli nazwa salonu fryzjerskiego, który nieustannie odwiedza nasz szwedzki bożek, czyli po prostu miejsce, w którym szczęściary mają szansę poprawić nieco swoją urodę, jak i samopoczucie, spotykając się oko w oku z tym przystojniakiem. Swoją drogą, fryzjer raczej nie ma ostatnio z tym panem zbyt wiele roboty.

 

K jak Kanonierzy - to właśnie z nimi przez 9 lat świecił triumfy, zdobywał gole oraz miliony (nie tylko kobiecych) serc na całym świecie.

 

L jak "Love Freddy" czyli nic innego jak tytuł piosenki stworzonej przez fanów Arsenalu Londyn:

We love you Freddie,
Because you've got red hair,
We love you Freddie,
Because you're everywhere,
We love you Freddie,
'Cos you're Arsenal through and through 

 

M jak Magazyny: "Cafe" ,"Men's Health","Out" to tylko nieliczne okładki, które zdobił Freddie udowadniając nam, że posiada wszystkie cechy idealnego mężczyzny. Przynajmniej z zewnątrz.

 

N jak Natalia Imbruglia, czyli słynna australijska piosenkarka, która została przyłapana na flircie z naszym Freddie'm w jednym z londyńskich nocnych klubów. Na szczęście dla nas i dla Was, nic poważnego z tego nie wyszło.

 

O jak obawy - tu zapewne zaskoczymy wszystkie Czytelniczki: otóż nasz Adonis XXI wieku boi się...pająków i węży (to i tak lepsze niż bać się pieczarek).

 

P jak Pomocnik, czyli pozycja jaką zajmuje na boisku.

 

R jak Ręczna piłka. Tak, tak, to właśnie w ten sposób Szwed zaczynał  swą karierę w reprezentacji kraju oraz w klubie Halmstads BK i zapewne, gdyby nie kontuzja nadgarstka, dalej celowałby w tej dyscyplinie 

 

S jak singiel - to jest, drogie Panie, z pewnością najlepsza wiadomość dla nas. Ten uroczy Szwed nie posiada dziewczyny, a już tym bardziej żony i gromadki dzieci, a więc jest teoretyczna przynajmniej możliwość zabrania się do dzieła.

 

T jak Tytuł - Freddie został wybrany przez Was najprzystojniejszym wolnym sportowcem. Uzyskał także trzecie miejsce w rankingu na najprzystojniejszego piłkarza Euro 2008, wyprzedzony jedynie przez Cristiano Ronaldo oraz Thierry'ego Henry.

 

U jak Urodziny, które nasz przystojniak obchodzi 16 kwietnia, co sugeruje nam, że jest zodiakalnym Baranem, czyli człowiekiem niezwykle inteligentnym, pracowitym i oddanym. Czy to jednak w ogóle ważne, jeśli wygląda się tak, jaknasz bohater?

 

W jak Wzrost - mimo że mierzy on zaledwie 175 cm, nam to zupełnie nie przeszkadza. Wszak małe jest piękne, a szczególnie na zielonej trawie boisk.

 

Z jak zakończenie kariery. Chyba bliskie, koniec tej reprezentacyjnej ogłosił niedawno. Ponadto, zapewne w związku z utratą formy, nasz ulubieniec przebywaobecnie na zesłaniu w USA, gdzie gra w klubie Sealttle Sounders, a na co dzień przygląda się swoim czarującym plakatom, reklamującym bieliznę Calvina Kleina na Times Square.

 

Marina

Więcej o: