Sport.pl

Sportowy alfabet Wesleya Sneijdera: od A do Z

Wesley Sneijder dopiero co wyleczył się z kontuzji przez klasykiem z Barceloną, a już załapał kolejną i pod znakiem zapytania stoi jego występ z Valencią. A zatem nie dane nam było podziwianie go na murawie w tym sezonie. Ponieważ bardzo dotkliwie odczuwamy boiskową nieobecność jednego z najładniejszych Holendrów, staramy sobie ją wynagrodzić jak możemy, chociażby goszcząc go dzisiaj na łamach naszej rubryki. Przed Wami, drogi Czytelniczki, alfabetyczne wariacje na temat uroczego Wesley'a.

 

 

Ajax Amsterdam. W tym holenderskim klubie spędził 5 lat swojej kariery, z czasem stając się jego najlepszym zawodnikiem. Z Ajaksem pożegnał się po sezonie 2006/2007, skąd udał się do Madrytu.

 

B jak Benjamin czyli drugie imię Holendra. Wesley Benjamin Sneijder. Hmmmm.... może być.

 

C jak Cristiano Ronaldo. Wesley nie byłby zadowolony z gry z Portugalczykiem w jednym zespole, czemu dał wyraz nie tak dawno temu.  

 

D jak debiut w reprezentacji. Po raz pierwszy, w pomarańczowej koszulce na murawę wybiegł 30 kwietnia 2003 roku, w spotkaniu z Portugalią. 

 

Euro. Na tegorocznych ośmieszył Francuzów, było nie było ówczesnych wicemistrzów świata - o właśnie tak :

 

 

 
 
A oto, co mówił Wesley przed tegorocznymi ME:
 
 

 

Ferrari. Niestety, nie wiemy jaki samochód posiada Wesley, ale jedno jest pewne - jak zdradził,  po ulicach Madrytu najchętniej jeździłby Ferrari. 

 

Gole - razem 75. 52 w lidze (zarówno w Eredivisie, jak i La Lidze), 6 w Pucharach, 6 w Lidze Mistrzów/Pucharze UEFA i w końcu 11 w kadrze narodowej. 
 

 

H jak Holandia. Sneijder spędził tam 23 długie lata swojego życia.

 

I jak Idol. Co bardzo zadziwiające, jego piłkarskim idolem jest kolega z zespołu, sam Raul Gonzalez. 

 

Jedzenie. Jak się okazuje, Wesley wyjątkowo lubuje się w japońskiej kuchni.

 

K jak "Królewscy". Szeregi Realu Madryt zasilił 12 sierpnia 2007 roku, za kwotę 27 mln Euro. I wbrew temu, co można by pomyśleć, nadal jest członkiem zespołu, a jego bardzo rzadkie występy spowodowane są tylko częstymi kontuzjami.  

 

Luty. 13 lutego 2003 roku miał miejsce oficjalny debiut Holendra, w pierwszej drużynie Ajaksu.

 

Miejsce na spędzenie wakacji. Sneijder wie, co dobre - najbardziej lubi wypoczywać w słonecznej Portugalii.

 

Numer koszulki. Długa prosta kreska i okrągłe zero, czyli klasyczna 10.

 

O jak Oranje. W reprezentacji narodowej gra już 5 lat i, jak na razie, jego największym sukcesem na tym polu pozostaje 3. miejsce na Euro 2004. 

 

Prison Break czyli ulubiony serial Holendra. Jak widać nie tylko miłość do futbolu nas łączy.

 

Rodzina. Niestety i ten piłkarz do wyjątków nie należy i już parę lat temu się ustatkował, biorąc sobie za żonę nijaką Ramonę, z która ma dwuletniego synka Jessey'ego.

 

S jak Sukcesy. Z Ajaksem - mistrzostwo Holandii (dwukrotnie) oraz trzykrotnie Puchar i Superpuchar Holandii.  Z Realem - mistrzostwo Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii. 

 

Tenis, bo nie samym futbolem Wesley żyje. Dla odmiany lubi sobie też czasem powymachiwać rakietą tenisową.

 

Urodziny. Jest sobie małe miasteczko nad kanałem Amsterdam-Ren, w środkowej Holandii - Ultrecht, gdzie 9 czerwca 1984 roku urodził się Wesley Sneijder.

 

Wzrost . Sneijder to najmniejsze z najmniejszych ciach - mierzy tylko 171 cm. Nam to ani trochę nie przeszkadza, ba, dla niego mogłybyśmy nawet zrezygnować z chodzenia w szpilkach, a nawet zaczęłybyśmy się solidarnie garbić.

 

Zdrowie. Oj, nie dopisuje ono Wesleyowi w tym sezonie. Dotychczas udało mu się załapać aż trzy kontuzje, a to dopiero półmetek sezonu. Trzymamy kciuki, aby obecna była jednocześnie ostatnią.

 

Marina

Więcej o: