Sport.pl

Czy Łukasz Podolski odejdzie z Bayernu Monachium?

- Chcę opuścić Bayern w zimowym okienku transferowym - zadeklarował polski super snajper Łukasz Podolski. Jak informuje niemiecki magazyn Bild, ma to nastąpić już w styczniu.

 

 

Poldi wysłał swoim potencjalnym pracodawcom z całej Europy jasny sygnał: ''Jestem do wzięcia i czekam aż ktoś mnie stąd wreszcie weźmie''! Najwyraźniej w przypadku Łukasza miarka się już przebrała, a Polak (z niemieckim paszportem) dość już ma funkcji jokera w zespole Bayernu. Grzanie ławy to nie miejsce dla tak wyśmienitego piłkarza a Ciacha nie są w tej kwestii chyba odosobnione. Co jest wart, pokazał dobrze na mistrzostwach świata czy Europy zarówno w 2006, jak i 2008 roku. Jeżeli w Bawarii jeszcze nie zrozumieli, jak wielką gwiazdę mają w zespole, to Poldi ma stu procentową rację, że chce odejść.

 

- Decyzję już podjąłem i poinformowałem o tym władze klubu - zdradził Podolski. Zwłaszcza, że według plotek do Bayernu mają wkrótce trafić tacy zawodnicy jak Mario Gomez ze Stuttgartu czy na przykład Landon Donovon. Łukasz natomiast miałby wyjechać do Wielkiej Brytanii, gdzie interesują się nim Manchester City oraz wychodzący powoli kryzysu - Tottenham Hotspur.

 

Wartość Polaka na rynku to obecnie 15 milionów funtów. Drogo, ale za takiego faceta, przepraszamy - piłkarzem warto wydać chyba każde pieniądze? My trzymamy kciuki i z zapartym tchem czekamy na wieści z Niemiec.

 

hannah

Więcej o: