Sport.pl

David Beckham autorem książeczek dla dzieci

Jeśli myślałyście, że głównym zadaniem piłkarza jest gra w piłkę, to David Beckham jest żywym dowodem na to, że takie mniemanie jest jak najbardziej błędne. Tym razem seksowny Anglik wcieli się w zupełnie nową rolę - pisarza.

 

 

Oczywiście, bez przesady. Nie będzie to pierwsza przygoda Becksa z literaturą - dawno temu już ukazała się autobiografia Davida, "My Side". I tym razem to jednak chyba nie gwiazdor amerykańskiej MLS chwyci za pióro (podejrzewamy, że również w autobiografii palce maczał jakiś inny, sowicie za to opłacony literat). Seria książeczek ma podobno opisywać historię młodziutkich, siedmioletnich futbolistów oraz ich perypetie na boisku i poza nim. Publikacja ma również zawierać różne atrakcyjne gadżety, takie jak instrukcje, użyteczne wskazówki, planszę do rozrysowywania strategii gry oraz tabele ze statystykami.

 

Popieramy szlachetną ideę edukacyjną, stojącą za projektem, związanym zresztą z becksową akademią piłki nożnej , ale nosem czujemy też chęć zgarnięcia wielkich pieniędzy. Kolejnych wielkich pieniędzy - niektórym najwyraźniej nigdy nie dość.

Więcej o: