Sport.pl

Hiszpanie w Uzbekistanie

Nie ustają masowe wyjazdy sławnych piłkarzy do azjatyckiej republiki ze stolicą w Taszkiencie. Najpierw runęła wieść (a właściwie plotka) o przenosinach Samuela Eto'o do uzbeckiego klubu, teraz w niejasnych celach udała się trójka innych naszych ulubieńców: Carles Puyol, Andres Iniesta oraz Cesc Fabregas. Widać panowie naprawdę lubią egzotyczne wakacje.

 

 

 

Tak naprawdę, członkowie zespołu mistrzów Europy pojawili się w tej części świata na zaproszenie bardzo już teraz znanego ze względu na spektakularne akcje promocyjne klubu PFC Kuruvchi. Cała kampania ma na celu popularyzowanie uzbeckiego futbolu. Piłkarze wzięli także udział w meczu z dziećmi w ramach w letniej akademii umiejętności dla młodych piłkarzy. Jak to miło z ich strony.

 

 

Całe to przedsięwzięcie przyczyniło sie tylko do jeszcze gwałtowniejszego wzrostu liczby plotek (nawiasem mówiąc, zapoczątkowanych przez Alexandra Hleba) na temat transferu Fabregasa do Barcelony. Nie jest bowiem tajemnicą, że właściciel katalońskiego klubu utrzymuje bliskie stosunki przyjacielskie z menedżerem Uzbeków. A stąd już tylko krok do pewnych (nie)logicznych wniosków.

Więcej o: