Sport.pl

Porównania drużyn: Szwecja vs Grecja

Dziś nasze zadanie będzie wyjątkowo proste. Może nie jesteśmy obiektywne (zaraz - czy kiedykolwiek byłyśmy?), ale wcale a wcale nie podoba nam się grecki futbol. Porównywalnie, a nawet jeszcze mniej podobają nam się greccy piłkarze. W klasyfikacji eurowych drużyn dajemy im pod tym względem ostatnie miejsce - ex aequo z Turkami. Co natomiast sądzimy o Szwedach - wiecie, a przynajmniej możecie się domyślać. Freddie Ljungberg Postawni blondyni z mocno zarysowanymi szczękami, błękitnymi oczami i rzeźbionymi niczym ręką artysty rysami twarzy to zdecydowanie to, co Ciacha lubią - gdyby nie Hiszpanie i Portugalczycy - najbardziej.

 

Dwie drużyny wprawdzie już się starły i, co dowodzi istnienia rozsmakowanej w pięknie Fortuny-estetki, wówczas zawodnicy Trzech Koron zwyciężyli 2:0. Nie łudźcie się, u nas nie będzie niespodzianek - wygrają wiecie którzy i wiecie dlaczego. Żeby jednak bliżej się przyjrzeć, jak to wygląda, spójrzcie poniżej.

 

 


Najwięksi przystojniacy w drużynach

 

 

Szwecja

 


Fredrik Ljungberg

Zlatan Ibrahimović z partnerką i matką dwójki jego dzieci

 

Markus Rosenberg

Christian Wilhelmsson z małżonką

 

 

 

Grecja

 


Georgios Samaras

Georgios Seitaridis

Nikos Spiropoulos (to straszne, że musimy wybierać kiepskiej jakości zdjęcia, żeby przedstawić Greków w lepszym świetle)

 

 

 

Najlepszy zawodnik

 

Szwecja - Zlatan Ibrahimović, Freddie Ljungberg oraz:

 

(wkrótce)emeryt Henrik Larsson

 

Petter Hansson

Grecja - Angelos Charisteas
Bramkarz
Szwecja - Andreas Isaksson


Grecja - Antonios Nikopolidis
Szkoleniowiec
Szwecja - Lars Lagerback
Grecja - morderca futbolu, Otto Rehhagel

Najlepszy dostępny w sieci film o...

Szwecji:
Grecji (wierzymy, że koleś mówi o futbolu. A poza tym, nie ma koszulki):
Podsumowując, bezapelacyjne zwycięstwo Szwedów - do zera!(korciło as wprawdzie, żeby przyznać Grekom punkty za film, ale się opamiętałyśmy). I niech ktoś próbuje z tym dyskutować, to wyśmiejemy. No, chyba że ów ktoś będzie miał jakiegoś asa w rękawie z argumentami (czytaj: nieznanego nam Greka, który przypadkiem dostał się wczoraj do składu greckiej kadry).

A nasze typy na dziś? Hiszpania - Szwecja 3:1 - bo tak, Rosja - Grecja 0:1, choć tak niestety być nie powinno.