Sport.pl

Karim Benzema najlepszym zawodnikiem Ligue 1

O lidze francuskiej w Polsce mówi się zdecydowanie mniej niż o angielskiej Premiership czy hiszpańskiej Primera Division, ale gdy trafiamy na takiego zawodnika, jak Karim Benzema, to zdajemy sobie sprawę, że taki niemal obojętny do francuskiej piłki stosunek jest jednak pomyłką. Pewnego dnia okazuje się, że w Olympique Lyon gra nowy Zinedine Zidane, zawodnik o tym samym algierskim pochodzeniu i równie utalentowany, który swoją klasę potwierdza w każdym praktycznie spotkaniu macierzystego zespołu. Wczoraj za swoje umiejętności Benzema został uhonorowany tytułem najlepszego gracza pierwszej ligi francuskiej, nadanym przez tamtejszy związek piłki nożnej (UNFP). Gratulujemy!

 

 

Nam osobiście wydaje się, że o tym sportowcu będzie głośno jeszcze nieraz i przy różnych okazjach. Przeczuwamy, że zawodnik tego kalibru raczej całe życie w mało popularnej Ligue 1 grać nie będzie, a jego transfer do jednego z największych klubów europejskich (najczęściej mówi się o Realu Madryt) to tylko kwestia czasu. Według ekspertów, Karim ma potencjał, jakim może pochwalić się niewielu piłkarzy na świecie.

 

Dla potencjalnych wielbicielek, parę szczegółów - Benzema ma 21 lat, 183 centymetry wzrostu i jest napastnikiem. Za swojego idola Karim uznaje Ronaldo (tego z Brazylii). Na razie jest kawalerem, za to majętnym - znajduje się na 43. miejscu na liście najlepiej opłacanych piłkarzy świata. Do dzieła, dziewczyny, wydaje nam się, że to prawdziwy, nie do końca oszlifowany diament.

Więcej o: