Najciekawsze ćwiczenia - TBC

17.12.2007 09:59

.

TBC (Total Body Condition) to jedna z odmian aerobiku polegająca na rzeźbieniu mięśni całego ciała. Pozwala w stosunkowo krótkim czasie ukształtować sylwetkę, przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu. Gwarantujemy, że po pierwszych zajęciach poczujesz te mięśnie, o istnieniu których nawet nie miałaś pojęcia, a po kilku tygodniach treningów bez problemu założysz spodnie sprzed dwóch sezonów (o ile oczywiście nadal są modne!).

 

 

Można powiedzieć, że zajęcia TBC zawierają sobie ''wszystko po trochu''. Trening powinien zaczynać się od rozgrzewki - to od kilku do kilkunastu minut tanecznego aerobiku, który przygotowuje Twoje mięśnie do dalszego wysiłku. Główna część treningu to proste układy choreograficzne i pojedyncze ćwiczenia z wykorzystaniem piłek, ciężarków, gum, stepu czy ekspandorów - wykonywane zarówno na stojąco jak i w pozycji leżącej, odciążającej kręgosłup. Tej części zajęć TBC towarzyszy szybka muzyka dyskotekowa.

 

Skuteczność TBC polega na wielu powtórzeniach tych samych ćwiczeń. Dzięki temu kształtuje pośladki, biodra, uda, ramiona, brzuch i biust. Zajęcia trwają około godziny i kończą się zazwyczaj kilkoma minutami stretchingu - ta ''łagodna'' i harmonijna część treningu pozwala się odprężyć i uspokoić organizm.

 

Dzięki TBC nie tylko wyrzeźbisz mięśnie i ukształtujesz sylwetkę. Ćwiczenia zwiększają wydolność fizyczną, poprawiają koordynację ruchów, przyspieszają spalanie tłuszczu i poprawiają przemianę materii. W czasie jednych zajęć możesz spalić aż 600 kalorii, a udział w nich mogą brać osoby w każdym wieku.

Skomentuj:
Najciekawsze ćwiczenia - TBC
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz
  • sprint drużynowy st. dow. K
  • sprint drużynowy st. dow. M
  • 4 x 6 km sztafeta K