Sport.pl

Lionel Messi najlepszym piłkarzem wśród młodych

To, że Messi jest ciachem, to teza, z którą można dyskutować. Od wczoraj jest on jednak oficjalnie (a więc i bezdyskusyjnie) najlepszym piłkarsko ciachem. Przynajmniej wśród tych najmłodszych. Argentyńczyk otrzymał bowiem trofeum Bravo, przyznawane najlepszemu zawodnikowi sezonu w kategorii do lat 21 (nagroda jest odpowiednikiem Złotej Piłki, którą w tym roku najpewniej przejmie Kaka).

 

 

W pełni zgadzamy się z decyzją gremium o wyróżnieniu decydującym (czyli z włoskim magazynem "Guerin Sportivo"). Ludzie za nim stojący zwykle się nie mylą, wytarczy powiedzieć, że w nagrodę tę otrzymują z reguły gracze ze ścisłej czołówki w rankingu Ciach: Iker Casillas (rok 2000), Cristiano Ronaldo (2004), a w zeszłym roku Cesc Fabregas.

 

Co ciekawe, Leo jest pierwszym od pięciu lat zawodnikiem spoza Premiership, który został tym tytułem uhonorowany. Czyżby jednak nadchodził nieunikniony schyłek świetności angielskiego futbolu? Gdyby tak było, Ciacha skonałyby chyba z rozpaczy. Wiecie, jak uwielbiamy wyspiarskie kluby.

 

A wracając do Messiego: ten mistrz dryblingu i gracz Bracelony naprawdę jest wielki. Nie bez powodu nazywa się go nowym Maradoną.

Więcej o: